Meyhane'de olay çıkardı, tutuklandı Meyhane'de olay çıkardı, tutuklandı

Girne Belediye Bakanı Murat Şenkul, Antik Liman ile Bandabulya arasında kalan ve Girne’nin gelecekteki turizm ve eğlence bölgesi olarak görülen alanda su borularındaki patlaklar sebebi ile mecburi olarak başlanan çalışmaları önümüzdeki günlerde etaplara bölerek devam edeceklerini açıkladı.

Kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Girne Belediye Başkanı Şenkul, bu süre zarfında o bölgede kalan vatandaşların Baldöken otoparkını ücretsiz olarak kullanabileceğini kaydetti.

Şenkul açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Değişen su borularına ek olarak zemin döşemesi de değiştirilerek, Antik Liman projesinde kullanılan zemin döşemesi bu bölgeye uygulanacak ve bunun sonucunda Antik Liman ve Arka sokakları aynı karaktere sahip olacaktır.

Bu değişimleri yaparken bölgenin aydınlatılması içinde çalışma yapacağız ve Girne’nin bize göre en özel bölgesini ışıl ışıl yaparak hem cazibesini hem de güvenliğini artıracağımızı düşünüyoruz.”

Girne Belediye Başkanı Şenkul, Kordon Boyu Projesi’ne de çok kısa sürede başlanacağını söyleyerek, “Dome Hotel yanından başlayıp Dallas büfenin yanında sonlanacak proje ile önümüzdeki turizm sezonuna yenilenmiş, ışıl ışıl, modern tuvaletleri, kent güvenlik merkezi olan bir kordon boyu ile gireceğiz inşallah” dedi.

Bu sene söz konusu noktaları, önümüzdeki sene ise Ramadan Cemil Meydanı ve Ziya Rızkı Caddesi’ni düzenleyerek yeni Girne’yi birlikte inşa edeceklerini söyleyen Şenkul, “Çünkü biz Birlikte Girne’yiz” ifadelerini kullandı.