Güzellikleri Yaşa ve Yaşat ilkesi ile, 1984 Yılı ile başlayan ve '40 Yılın Yarışması' olarak adlanan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk ve tek tescilli güzellik yarışması Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışması ve 1995 yılından günümüze, çeyrek asrında, Kuzey Kıbrıs’ın ilk sosyal sorumluluk ve farkındalık yarışması olarak gerçekleşen 26. Bay Kuzey Kıbrıs 2024 yarışmaları finalleri için başvurular devam etmektedir.

Girne'de bar kavgası! Girne'de bar kavgası!

Whatsapp Image 2024 06 27 At 18.26.00 (1)

Günkut Ajans Organizasyonunda gerçekleşecek olan 37. Miss Kuzey Kıbrıs ve 26. Bay Kuzey Kıbrıs Yarışmaları bu yıl, “Anlamlı ve Amaçlı Amaçlı Güzellik” misyonu ile The Arkın İskele Otel’de 16 Ağustos 2024 tarihinde gerçekleşecek. Taç giyme gala gecesinin giriş davetiyelerinin tüm geliri Kanser Hastalarına Yardım Derneği'ne kalacak.

“Bir KKTC Geleneği Yarışma'ya” Ülke turizmine sonsuz katkıları ile her daim KKTC Sevdalısı Sn. Erbil Arkın’ın Arkın Group Otellerinin son gözdesi olarak ülke turizmine kazandırdığı The Arkın İskele Hotel konaklama sponsoru  olarak  finali yaşatacak.

Miss Kuzey Kıbrıs 2024 Kraliçelerine ve Bay Kuzey Kıbrıs 2024 Baylarına "anlamlı ve amaçlı güzellik misyonuyla" özünde yüksek öğrenim ve eğitim olan kazanımlar doğrultusunda Girne Amerikan Üniversitesi'nden 100% eğitim bursu beklemektedir. “Amaçlı güzellikler, anlamlı desteklerle yücelir” misyonundan yola çıkarak, en büyük  teşekkürlerimiz  bizlere  son yıllarda eğitim bursu katkıları ile yanımızda olan anavatan Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ın Global Üniversitesi “Girne Amerikan Üniversitesi'nden 100%  eğitim bursu beklemektedir.

16 Ağustos 2024 tarihinde gerçekleşecek olan taç giyme ve gala gecesi Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun iletişim sponsorluğunda BRT HD kanalından canlı yayınla dünyaya aktarılacak muhteşem organizasyonla gerçekleşecektir.

37. Miss Kuzey Kıbrıs 2024 ve 26. Bay Kuzey Kıbrıs 2024 “kalite asla tesadüf değildir” ilkesi ile Günkut Ajansın yıllardır güzellikler adına yanında olan Kanser Hastalarına Yardım Derneği,The Arkın İskele Hotel, Girne Amerikan Üniversitesi, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, Temedya Reklam Ajansı, NRG Radyo Grubu, Bayramoğlu Ayakkabı yanında bütün katkı koyanlarla birlikte GÜZELLİKLERİ YAŞA VE YAŞAT teması ile finaldeyiz.

40 yılın yarışması sahnede ülkemiz modacılarından İnci Arkan, Bahar Doratlı, Midye Butik kolleksiyonları ve KIRMIZI BEYAZ Konseptine uygun  özel tasarımla sahnede yer alacaklar.  Akademi Sanat Derneği’nin ANKA 2 Kolleksiyonu 40 yılın yarışmasında gösterilecek. White Queen Hair Salon güzelleri saçlarda finale hazırlayacak. Bay Kuzey Kıbrıs 2024 finalistleri Halil Tölük Shoes ile finalde yer alacak.

Memduh Erdal Brands’ın en özel ve dünyaca ünlü markaları makyajda yer alacak.

BAŞVURULAR DEVAM EDIYOR...SON BAŞVURU VE ÖN ELEME 26 TEMMUZ 2024

2000-2006 doğumlu ve KKTC Kimlik Kartı sahibi Kızların başvuruları  26 Temmuz 2024 Cuma sabah  11.00 de  The Arkın Colony Hotel'de (Girne) gerçekleşecek  ön eleme ile  Miss Kuzey Kıbrıs Güzellk Yarışması 2024  Finalistleri belirlenecek..

Kendine güvenen,sportif,zeki, tutkulu,çağdaş,ülkemizi Miss Kuzey Kıbrıs olarak Temsil edecek 18- 24 yaş  Kızların başvuruları için  geriye sayım başladı..

Çeyrek asırlık  Bay Kuzey Kıbrıs 2024  için ;  2000-2006 doğumlu KKTC Kimlik Kartı  sahibi, 1.80 mt. boy, en az Lise Mezunu  Bay adaylar  başvurabilir.. Ülkemizi  Dünya yarışmalarında temsil edecek Bay Kuzey Kıbrıs Yarışması finalistleri   The Arkın Colony Hotel'de (Girne)   26 Temmuz 2024 Cuma saat  15.00’da gerçekleşecek  Ön Eleme ile  belirlenecek.

37. Miss Kuzey Kıbrıs 2024 ve 26. Bay Kuzey Kıbrıs 2024 Zeki, çevik, sportif, özgüvenli, çağdaş adaylar  başvurularını  www.gunkutajans.com  adresinden gerçekleştriebilir.

Dünya Güzellik Yarışması formatında olduğu gibi bu yıl yine, sahnede mayolu geçiş yok.

Dünya  Güzellik Yarışması “Miss World” un 2014 yılında başlattığı ve farkındalıklar adına birçok ülke finalinde uygulanan kural doğrultusunda, ülke finalimizde Miss Kuzey Kıbrıs Kraliçe adaylarının sahnede mayolu geçiş koreografisi yapılmamaktadır. Güzellik yarışmalarında  esas olan  adayın eğitimi ve kültürü yanında asil, çağdaş, güncel, sportif, zeki ve zarif bir  duruşla, ülkesini  dünya platformlarında  temsil etme  başarısıdır.

40 Yılın Yarışması olarak  adlanan  37.Miss Kuzey Kıbrıs  ve  Çeyrek Asırlık Yarışma  Kalite Marka Efsane  BAY KUZEY KIBRIS  2024 , KKTC’nin tanınma ve tanıtma seferberliğinde kalitesi ve farkındalığı tescilli uluslararası yarışmalarda Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs dereceleri ülkemizi son 40 Yılda olduğu gibi North Cyprus  olarak  temsil edeceklerdir.

20 Temmuz Barış Harekatımızın 50.Yılında KKTC Güzellik Yarışmaları Ulusal ve Uluslararası Delegesi Bülent Günkut, '' Ömrüm ülkemi sevmekle devam edecek...Her şey  yaşanan ve yaşatılan güzellikleri  dünyaya aktarmak, haklı özgürlük ve varoluş davamızı güzellikler arenasında da dünyaya  duyurmak. Bir kez daha yineliyorum ki Güzellikleri Yaşa ve Yaşat KKTC...''

Editör: North Cyprus UK Yönetici2