Angolem Şarap Evi Angolem Şarap Evi

Hasan KARLITAŞ                    

   Kıbrıs’ın geleneksel lezzetleri arasında en bilinenlerden biri olan fırın kebabı, Güzelyurt’a bağlı Akçay köyünde, geleneksel usulle müşterilerine sunuluyor. 

   Akçay köyünde yer alan Saruhan Restorant 3, kuşaktan kuşağa, babadan çocuğa geçen bir başarı hikâyesine sahip. Değişmeyen lezzeti ile müşterilere hizmet sunan mekânın işletmeciliğini, genç vizyonu ile 29 yaşındaki Ekrem Saruhan yapıyor.

Yaklaşık 50 senelik bir geçmiş

   Aile işletmeciliğinin güzel bir örneği olan restoran, ilk olarak 1975 yılında Salih Saruhan tarafından hizmete açıldı. Bölge insanının desteği ile devamlılık sağlayan Saruhan Restoran işletmesinde, 1983 yılında Salih Saruhan’ın vefatı ile oğlu Kaner Saruhan bayrağı devraldı. Kaner Saruhan, babasının adını verdiği restoranda, seneler boyunca değişmeyen lezzeti ile hizmet sundu. Ekrem Saruhan da, 2024 senesinden itibaren, ailenin üçüncü kuşağı olarak, işletmenin idaresini aldı. Saruhan, “Bizim için en önemli nokta, küp kebabı yiyen herkesin aynı lezzeti alması ve memnun olmasıdır” dedi.

Saruhan Restorant 2-1

   Yaklaşık 50 senelik geçmişi olan “Saruhan Restoran”, mezeleri ve küp kebabının lezzeti ile gerek bölge halkı gerekse bölge dışından gelenler tarafından oldukça beğeniliyor.

   Sizlerin de yolu Akçay köyüne düşerse, Akçay Parkı yanında yer alan mekâna uğrayıp, bu özel lezzeti denemeniz tavsiye edilir.

Saruhan Restoran 1

Editör: Zorlu Cezaroğlu