Umut konseri, Bedesten’de

Konserde, “Umut Orkestrası” sahne alacak.

Umut konseri, Bedesten’de
Kanser Hastalarına Yardım Derneğine bağlı bulunan Umut Eğitim ve Kültür Evi’nin Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ana sponsorluğunda düzenleyeceği “Umut Konseri”, 14 Aralık 2012 Cuma akşamı (Bu gece)saat 20.00’de Lefkoşa Bedesten’de yer alacak


Kanser Hastalarına Yardım Derneği üyesi olan çocuk ve gençlerin eğitimi, kendini
 geliştirmesi adına Umut Eğitim ve Kültür Evi ile Kuzey Kıbrıs Turkcell el ele verdi.
Kanser Hastalarına Yardım Derneğine bağlı bulunan Umut Eğitim ve Kültür Evi’nin Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ana sponsorluğunda düzenleyeceği “Umut Konseri”, 14 Aralık 2012 Cuma akşamı saat 20.00’de Lefkoşa Bedesten’de yer alacak. Konserde, “Umut Orkestrası” sahne alacak.
Umut Eğitim ve Kültür Evi'ne bağlı bulunan Umut Orkestrası, çalışmalarını 2012 yılının Şubat ayından itibaren sürdürüyor.
Orkestra, dernekte enstrüman eğitimi alan çocuklardan, gönüllü ve dernek üyesi müzisyenlerden oluşuyor.


Umut Eğitim ve Kültür Evi Nasıl Doğdu?
Kanser Hastalarına Yardım Derneğinin üyesi olan çocuk ve gençlerin eğitimine ve kendilerini geliştirebilmelerine katkı sağlamak hedeflendi, bu kapsamda gençlerin ilgi alanlarını tespit edebilmek için bilgi formu düzenlendi. Çocukların ihtiyaçları doğrultusunda ne gibi eğitim ve kültürel aktivitelere ihtiyaçları olduğu saptanmaya çalışıldı. Bu amaçla ve tam teşekküllü bir merkez kurma düşüncesiyle 17 Aralık 2011 tarihinde “ Umut Eğitim ve Kültür Evi ” açıldı.
Umut Eğitim ve Kültür Evi'nde dernek üyeleri ile ailelerine yönelik eğitimler yapılıyor. Çocuklara, okul takviye dersleri veriliyor. Böylelikle aldıkları tedavilerinden dolayı derslerinden geri kalan üyelerin kendilerini geliştirmeleri sağlanıyor. Bunların dışında müzik dersleri, müzik terapi, psikoterapi, dil kursları, tiyatro çalışmaları, satranç kursları gibi çeşitli kültürel aktivite çalışmaları da dernek bünyesinde yer alıyor.


Grup Umut
Umut Eğitim ve Kültür Evi'ne bağlı bulunan Grup Umut, çalışmalarına 2012 yılının Şubat ayında başladı.
Grubun kuruluş amacı, müziğin gücünü kullanarak daha çok kişiye ses vermek ve Umut Eğitim ve Kültür Evi'nde eğitim gören üyelerinin aldıkları müzik eğitimini deneyime dönüştürmek.
Grup Umut şu isimlerden oluşuyor: Gönül Gökberk, Emine Ferit, Ahmet Güvenler,  İmge Ertalu, Ayşe Yalnız ve Gökhan Gökberk

 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2012, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER