Herşey çocuklar için…

Meral Eroğlu: Topluma yararlı fert yetiştirilmeli

Herşey çocuklar için…

* SOS Çocuk Köyü, 20’nci kuruluş yıldönümünü Kıbrıslı sanatçıların sahne aldığı bir baloyla kutladı

 

Orhan İSMAİLOĞLU

SOS Çocuk Köyü’nün 20’nci kuruluş yıldönümü geçtiğimiz akşam Girne’de düzenlen balo ile kutlandı. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu himayelerinde Rocks Hotel’de gerçekleşen gecede elde edilen gelir, SOS Çocuk Köyü ve Gençlik Evi’ndeki yaşam alanlarının yenilenmesinde kullanılacak.

Geceye, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Ekonomi Bakanı Sunat Atun, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, bazı milletvekilleri, üst düzey yetkililer ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
Gece, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu ile SOS Çocuk Köyü Yönetim Kurulu Başkanı Erdil Nami’nin konuşmalarıyla başladı.
Konuşmaların ardından SOS Çocuk Köyü Yönetim Kurulu Başkanı Erdil Nami ile Asbaşkan Hacer Çerkez, geceye katkılardan dolayı Meral Eroğlu’na özel bir plaket sundu.
Rocks Hotel, Pegasus Hava Yolları - Cyrprus XP Travel, Baştacı Organizasyon’un sponsorluğunda gerçekleşen geceye Kıbrıslı Türk sanatçılar Ziynet Sali, İbrahim Şevki, Grup Sahil ücret almadan sahne alarak katkı koydu.
Gecede, SOS Çocuk Köyü’nü tanıtıcı film de gösterildi.

 

Meral Eroğlu: Topluma yararlı fert yetiştirilmeli
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu gecede yaptığı konuşmada, ülkenin geleceği olan çocuklara yatırım yapmanın tüm kesimlerin üzerine düşen önemli bir görev olduğunu ifade ederek; “hedefimiz; her çocuğun topluma yararlı birer fert olarak yetişmesini engelleyen unsurları ortadan kaldırmak” dedi.
“Ülkemizin geleceği çocuklarsa yatırım yapacağımız en önemli kitle çocuklar olmalı” diyen Meral Eroğlu, yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı himayesinde başlatılan çocuk odaklı toplum projesine değindi.
“Daha yapacak çok işimiz var” sloganı ile hayata geçirilen projeye destek vermenin tüm kesimlerin üzerine düşen büyük ve önemli bir görev olduğunun altını çizen Meral Eroğlu, çocukları ve ailelerini ötekileştirmemek için projeye “çocuk odaklı proje” adını verdiklerini kaydetti

SOS Çocuk Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdil Nami de konuşmasında Meral Eroğlu’na geceye ve derneğe yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederek, geceden elde edilecek gelirin SOS Çocuk Köyü ve Gençlik Evindeki yaşam alanlarının yenilenmesi için kullanılacağını söyledi.  Nami, geceye sponsor olan kuruluşlarla ücret almadan sahne alan sanatçılara şükranlarını sundu.

 

Ziynet Sali: Her zaman bu tür etkinliklere destek olacağım
Kıbrıslı sanatçı Ziynet Sali de konsere çıkmadan önce basının sorularını yanıtladı. Bu tarz yardım etkinliklerine her zaman destek verdiğini ve vermeye devam edeceğini vurgulayan Ziynet Sali, “Bana telefon geldiğinde hiç düşünmeden bu teklifi kabul ettim” dedi. Yeni albümünün 2 Nisan Pazartesi günü piyasada olacağını ifade eden Sali, albüm için çok heyecanlı olduğunu dile getirdi.
Cengiz Abazoğlu tasarımlı kırmızı bir kıyafeti ile sahneye çıkan sanatçı, yeni albümünde yer alacak olan “Alışkın değiliz” adlı şarkısını da seslendirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2012, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER