Di Figaro en özel günlerinizi daha özel kılacak

Sarastro’dan esintiler…

Di Figaro en özel günlerinizi daha özel kılacak

Eski Di Figaro Restoran sahibi Salih Harmandağlı, hayatın en önemli ve mutlu günlerini daha bir özel kılan masalsı bir yolculuğa ev sahipliği yapacak, kont ve konteslere layık bir düğün mekanı yaratmak için kolları sıvadı…

 

Adını Mozart’ın Di Figaro (Figaro’nun Düğünü) adlı operasından alan Karaoğlanoğlu’ndaki Eski Di Figaro Restoran, adına yaraşır bir şekilde bu yazdan itibaren nişan, düğün, kokteyl gibi özel günlere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Otantik, Osmanlı mimarisiyle mekana girenleri büyülü bir yolculuğa çıkarmayı başaran eski Figaro Restoran işletmecisi Salih Harmandağlı, bugün en özel günlerini, en özel bir mekanda ölümsüzleştirmek isteyenler için hazırladığı yeni proje üzerinde çalışıyor. Kokteyllerde 1500 kişiye kadar misafir ağırlama kapasitesine sahip olacak mekan, yemekli partilerde 400 kişiye kadar misafir ağırlayabilecek.

Yaz için rezervasyonlar başladı bile
Özellikle elit kesimin tercih edeceği bu masalsı mekanda, herşey büyük bir profesyonellikle düşünülmüş. Girne bölgesinde düğün yapacak mekanların eksikliğini farkeden Harmandağlı, yalnızca özel organizasyonlara hizmet verecek bir düğün mekanı oluşturmaya karar vermiş. Ve bu yazdan itibaren özel organizasyonları daha da unutulmaz kılacak mekanı oluşturmak için Eski Di Figaro Restoran olan mekanı genişleterek Di Figaro Düğün mekanı haline getirmek için çalışıyor. Ve henüz mekan tamamlanmamış olmasına rağmen, şimdiden yaz için rezervasyonlar başlamış bile.

Müşterilere kolaylık sağlayan paketler
Yeni projesi hakkında bizleri bilgilendiren Salih Harmandağlı, organizasyonlarda, müzik seçimlerini müşteriye bırakacak paketlerin hazırlanacağını söyledi. İsteyene her türlü süsleme ve arajman konusunda hizmet sağlayacaklarını belirten Harmandağlı, aynı zamanda fotoğraf ve video çekimini de içine alan paketlerle müşterilerine kolaylıklar sağlamayı istediklerini kaydetti. Harmandağlı, bu yaz sezonunda ilk yıl olduğu için yapacakları organizasyonları piyasayla eşit fiyatta tuttuklarını belirtti. Açık havada, muhteşem bir ambiyans içerisinde yapılacak organizasyonlarda, yabancı içki dahil kişi başı et yemeği 70 TL, tavuk yemeği ise 65 TL olarak planlandı. Kokteyller ise kişi başı 55 TL’den fiyatlandırılacak.

Sarastro’dan esintiler…
Salih Harmandağlı, uzun yıllar Londra'da amcası Reşat Niyazi'nin yanında Sarastro Restoran’da restorancılık yaptıktan sonra 2005’te Kıbrıs’a dönüş yaptı ve 2006 yılında Karaoğlanoğlu’nda Di Figaro Restoran’ı açtı. Daha sonra restoran işinden uzaklaşmak isteyen Harmandağlı, Sarastro’nun etkilerinin görüldüğü, bu muhteşem Osmanlı mimarisi olan yeri Golden Tulip’e kiraladı. Ve burası Quante Restoran olarak hizmet vermeye başladı. Ancak şimdilerde, bu mekan Salih Harmandağlı’nın yeni bir projesi için hazırlanıyor. Özel organizasyonlara ev sahipliği yapacak olan mekan Haziran ayında hizmete girecek. (E-mail: [email protected], Web: www.difigaro.com, Tel: 0392 822 40 40- 0533 820 20 70, Karaoğlanoğlu/Girne)

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2013, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER