DAÜ 20. Bahar Festivali “Model” konseri ile başladı

Konserler DAÜ Stadyumunda Ücretsiz Gerçekleşiyor..

DAÜ 20. Bahar Festivali “Model” konseri ile başladı
İSMET EZEL – mağusa haber ajansı

 

Muhabir:Derya Eryurt

8 Mayıs 2013 tarihinde son dönemlerin gözde gruplarından “Model” konseri ile başlayan festival 20 yaşında.

 

MODEL’i yüzlerce hayranı izledi.
3.şarkı bitiminde DAÜ Sosyal ve Kültürel İşlerden sorumlu rektör yardımcısı Prof.Dr.Ülker Vancı Osam MODEL’in solistine plaket ve çiçek takdim etti.

Model konser boyunca sahnede çok hareketli oldu.

İkinci günü olan 9 Mayıs 2013 tarihinde ise Uluslararası Öğrenci Toplulukları Dans Gösterileri ve çeşitli etkinliklerine yer verilecek. Festival 10 Mayıs 2013 tarihinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan Murat Dalkılıç’ın vereceği konserle devam edecek. 11 Mayıs 2012 tarihinde ise Türkiye’nin önemli sanatçılarından Nilüfer konseri gerçekleştirilecek. Konserler saat 22:00’de başlayacak.

Sadece konserlerden ibaret olmayan 20. Bahar Festivalinde eğlence dolu yarışmalar, turnuvalar, dans gösterileri, spor oyunları da gerçekleştirilecek. 7‘li Futbol Turnuvası, Sokak Basketbolu, Tavla Turnuvası, Çamur Voleybolu, Yüzme Yarışları, Su Topu Turnuvası gibi çeşitli spor oyunlarının yanında festival süresince Terminatör, Halat Çekme, Çuval Yarışması, Limbo Dansı, Bardak Oyunu gibi rekreatif oyunlar da yer alacak. Festival süresince misafir sanatçıların sahne performanslarına da yer verilecek. Festival alanına kurulacak olan ikinci bir sahne ile de öğrenci kulüplerinin bir yıl boyunca yaptıkları etkinlikler ve konser öncesinde yerel sanatçıların sahne performansları sergilenecek.

Dünyanın en iyi bayan ilisyonisti seçilen İlkay Özdemir de DAÜ Aktivite Salonu’nda gösteri gerçekleştirecek. Üç boyutlu (3D) film gösterilerinin de gerçekleştirileceği festival süresince 3D filmler ve çok sevilen Anadolu Ateşi dans gösterisinin üç boyutlu filmi de gösterilecek. Fotoğrafçılık Kulübü tarafından karma fotoğraf sergisinin de gerçekleştitileceği Festivalde 11 Mayıs 2013 tarihinde Duru Tiyatrosu’ndan Emre Kınay, Pelin Ebru Başar ve Sait Genay’ın oynadığı “Aşk Her Yerde” isimli tiyatro gösterisi gerçekleştirilecek. Ayrıca festival süresince cam, seramik, heykel ve granür gibi Türkiye’den alanlarında uzman santçılar tarafından 4. Sanat buluşması gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2013, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER