Ataoğlu: “Survivor yarışması ülke turizmine olumlu yönde katkı sağlıyor"

Survivor 2018 final programına davetli olarak katılan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ülke turizmine katkılarından ötürü Acun Ilıcalı’ya Lefkara işlemeli sandık hediye ederek, teşekkürlerini iletti.

 Ataoğlu: “Survivor yarışması ülke turizmine olumlu yönde katkı sağlıyor

Acun Medya’nın düzenlemiş olduğu, TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor 2018 yarışması dün akşam Nuhun Gemisi Hotel’de düzenlenen final program ile son buldu.

Geceye davetli olarak katılan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ülke turizmine katkılarından ötürü Acun Ilıcalı’ya teşekkürlerini iletti.

 

Ataoğlu

 

TV 8 ekranlarında yayınlanan final programının canlı yayınında konuşan Ataoğlu, Acun Ilıcalı ve ekibinin yıllardır Survivor finalini Kuzey Kıbrıs’ta yaptığını, ayrıca her programında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne vurgu yaptığını söyleyerek, ülke turizmine katkılarından ötürü Acun Ilıcalı’ya Lefkara işlemeli sandık hediye ederek, teşekkürlerini sundu.

Ülkemizin ambargolar altında ‘tanıtma’ anlamında bazı zorluklar yaşadığına da değinen Ataoğlu, Acun Ilıcalı’nın KKTC’ye göstemiş olduğu ilgiden memnun olduklarını ifade ederek, bu tür organizasyonların artarak devam etmesini diledi.

Bakan Ataoğlu ayrıca Dominik’te, Acun Medya çalışanı Alper Baycın'ın öldürülmesi ile ilgili duyduğu üzüntüyü de dile getirerek, Acun Medya çalışanlarının ve Merhum Alper Baycın’ın ailesine başsağlığında bulundu.

 

Ilıcalı

 

Acun Medya ve TV 8 Direktörü Acun Ilıcalı ise yaptığı konuşmada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gündeme gelmesinin kendileri açısından da memnuniyet verici olduğunu söyleyerek, Kıbrıslı Türklerin çok yardım sever ve misafirperver olduklarını vurguladı.

Her yıl Survivor finalini KKTC’de yaptıklarını ve bunun bir gelenek haline dönüştüğünü de ifade eden Ilıcalı, “ülke turizmine bir nebze olsun katkıda bulunmuşsak ne mutlu bize” diyerek sözlerini sürdürdü.

Kıbrıs Türk halkının kendilerini bağrına bastığını ve burada kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini de söyleyen Ilıcalı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun bu nazik davranışından ötürü kendisine teşekkürlerini sundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER