İngiltere, öğrencilerin okullarda cep telefonu kullanımını yasaklayacak İngiltere, öğrencilerin okullarda cep telefonu kullanımını yasaklayacak

Halil YETKİNOĞLU

Eczacı Hüseyin Işık Akpınar yönetimindeki Beautychem Eczanesi’nin resmi açılışı 4 Kasım Cumartesi günü yapılacak. Bu eczanenin en önemli özelliği doktora gitmeden reçeteli ilaçları temin edilebilmesi. Çünkü, Akpınar’ın reçete yazma yetkisi var. Ayrıca eczaneden ücretsiz, grip ve Kovid aşısı olunabilir.

ECZACI Hüseyin Işık Akpınar, Londra’da Türkiye kökenli nüfusun yoğun yaşadığı Great Cambridge Road’da açtığı Beautychem Pharmacy ile hizmet vermeye başladı. Kingston Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu Akpınar ve Beautychem Pharmacy’nin benzerlerinden en büyük farkı, doktora gitmeden reçeteli ilaçların da temin edilebilmesi. Çünkü, Akpınar’ın reçete yazma yetkisi var. Akpınar, “24 ay eğitim ardından bu yetkiyi aldım. En kısa zamanda içerisinde hem doktor hem hemşire hizmet verecek bir klinik olacağız” dedi. Eczacı Nabel Patel’in de yöneticilik yaptığı eczanede düşük gelirli ailelere bazı reçetesiz ilaçlar ücretsiz veriliyor. Resmi açılışı 4 Kasım Cumartesi günü yapılacak eczane, Great Cambridge Road üzerinde, Dayı Süpermarket’in bitişiğinde hizmet veriyor ve ücretsiz park yeri de bulunuyor. Eczacı Hüseyin Işık Akpınar, aynı zamanda geçen dönem Enfield bölgesinde, Sağlık Komitesi Başkanı olarak Belediye Meclis üyeliği de yapan aktif bir isim.

ÜCRETSİZ HİZMETLERİ VAR
Akpınar, Haringey’de farklı sağlık ocaklarında klinik çalışmaları yürütüyor. Hizmet verdiği hastalar arasında KOAH, astım, diyabet, yüksek tansiyon, kalp yetmezliği gibi kronik hastalık sahipleri de var. Akpınar aynı zamanda Whittington Hastanesi’nde uzman bir kardiyoloji doktoru ile kalp yetmezliği kliniğinde çalışmalarını sürdürüyor.