5. Kıbrıs Türk Kültür Sanat Festivali, 25 Haziran’da Wood Green’deki Dominion Centre’de düzenlenecek. Festivalde Ziynet Sali sahne alacak

Kıbrıs Türk Dernekleri Koordinasyon Komitesi’nin (NETCO) düzenlediği 5. Kıbrıs Türk Kültür Sanat Festivali, 25 Haziran Pazar günü Londra’da gerçekleşiyor. Wood Green’deki Dominion Centre’de düzenlenecek etkinlik, 15.00-23.00 saatleri arasında gün boyunca devam edecek.

Festivalin özel konuğu Türk Pop Müziği’nin ünlü sesi, Kıbrıslı Türk bir ailenin çocuğu olan Ziynet Sali olacak. Çocukluğu İngiltere’de geçen Sali, daha sonra ailesi ile tekrar Kıbrıs’a döndü ve eğitimini Kıbrıs ile Türkiye’de tamamladı. Türkçe ve Yunanca söylediği şarkılar ile dinleyenlerin gönlünde taht kuran Ziynet Sali’nin Londra’da da çok sayıda hayranı bulunuyor.

Gazze'den tahliye edilen Türkiye ve KKTC vatandaşları İstanbul'a geldi Gazze'den tahliye edilen Türkiye ve KKTC vatandaşları İstanbul'a geldi

Festivalde Ziynet Sali’nin yanı sıra Londra’nın sevilen gruplarından Kıbrıs Dörtlüsü, Kral Eray, True Blue, Erdinç Hüseyin, Şifa Abdullah, Yetenekli Kıbrıslılar, Mask Art Theatre Group, Samira Hamden, Serkan Kelebek, Okan Koşanoğlu, DJ Celil ve şiirleri ile Arife Retvan, Yașar İsmailoğlu, Tuğba Özcivan, Aycan Saraçoğlu yer alacak.

Folk Dans gösterileri, Kıbrıs’a özgü yemeklerin yer alacağı etkinlik için bilet almak isteyenlerin 0208 826 1080 numaralı telefonu aramaları veya 07737597570 (Osman), 07849698533 (Naime), 07985169711 (Kemal) numaralı telefonlar ile iletişime geçmeleri gerekiyor.