Tayfun Paşa herkesi üzdü

Paşa'nın cenazesi İzmir'e defnedilecek

 Tayfun Paşa herkesi üzdü


Londra Türk Toplumunun en çok sevilen simalarından Tayfun Paşa'nın vefatı büyük üzüntü yarattı. 

Pasa'nın ölüm haberinin duyulmasını takiben sevenleri, gerek evine giderek, gerekse telefon ve sosyal medya araçları yoluyla ailesine taziyelerini ilettii.

Paşa'nın cenazesi, 6 Nisan (Cumartesi) günü, Hackney Kingsland Road üzerinde bulunan Suleymaniye Camii'nde öğle namazını takiben,kılınacak cenaze namazından sonra İzmir'e götürülerek, Karşıyaka'da topraga verilecek.

Karsıyaka'da 1947 yılında dünyaya gelen Tayfun Paşa, gazetecilik Egitimi görürken, babasından devraldığı hakemlikle futbol dünyasına katıldı.

Daha sonra geldigi Londra'da Türk Ligi'nde kısa süreli hakemlik yapan, bunu takiben de, İstanbulspor Takımı'nın Sorumlusu olarak yöneticilik görevine soyunan Paşa, Pekünspor takımının kuruluş çalışmalarına da katkıda bulundu.
Türk Toplumu Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nda Bir dönem, Disiplin Kurulu'nda da çalışan Tayfun Paşa, 19 Mayis 2000 tarihinde kurulan Avrupa Türk Spor Birliği Ingiltere Şübesi (ATSB-UK)'nin kurucularından olup, ilk Başkanlığı'nı yaptı. Paşa, İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu'nda da bir dönem Başkanlık ve As başkanlik görevlerinde bulundu.
Londra Hürriyet burosunda uzun bir süre çalışan Tayfun Paşa, Londra Türk Ligi ve diger Spor haberlerinin  sorumlusuydu.
Eşi Şule hanımla 25 yildir evli olan Paşa'nın Gizem ve Ecem adlarında iki kızı bulunuyor.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2013, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER