SANAYİ ODASI HEYETİ LONDRA’DA TEMASLARDA BULUNDU

KTSO’dan yapılan açıklamaya göre, Başkan Ali Çıralı ve beraberindeki heyet, hellimin Avrupa Birliği’nde Coğrafi İşaret Tescili, çözüm sürecinde sanayi sektörü ve ekonomi konularında temaslar gerçekleştirdi.

   SANAYİ ODASI HEYETİ LONDRA’DA TEMASLARDA BULUNDU

Heyet sırasıyla, KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, TC Londra Başkonsolosu  Emirhan Yorulmazlar, Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emma Edhem ve “Ambargolular” grubuyla toplantılar gerçekleştirdi.

 KTSO heyeti Ambargolular grubu ile ‘Hellim ve Halloumi’ coğrafi işaret tescili (PDO) ile ilgili yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirerek gelinen aşama ve bundan sonra yapılması gerekenler hakkında görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantıya Ambargolular yöneticileri yanında İngiltere’de yaşayan iş adamları yoğun ilgi gösterdi.

 

Ali Çıralı, “Çeşitli alanlarda başarılı ve potansiyeli olan Kıbrıslı Türklerle karşılıklı olarak her alanda var olan kaynakların verimli kullanılmasını ve ilişkilerin güçlendirilmesi bizim için çok önemli bir konudur. Özellikle Kıbrıs konusunda önemli ve güçlü rolü olan ve garantör konumundaki İngiltere’nin Kıbrıs konusunda etkili olduğunun bilinciyle Kuzey Kıbrıs ve Londra arasındaki ilişkilerin mevcudun ötesine taşınması önemlidir” dedi.

 

Ali Çıralı, ihracat-ithalat dengesinin olması gereken orana yükseltilmesi ve sürdürülebilir bir ekonominin var olması için Oda olarak hem yerelde, hem de uluslararası alanda çalışıldığına vurgu yaptı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER