Kıbrıslı Türk gençler biraraya geldi

Tuncalı: “Gençler tarafından birlik kurulması yararlı olacak”

Kıbrıslı Türk gençler biraraya geldi

İngiltere’de öğrenim gören ve çalışmakta olan Kıbrıslı Türk gençler biraraya geldi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Londra Temsilcisi Oya Tuncalı’nın organize ettiği resepsiyonda biraraya gelen gençler birbirleriyle kaynaşma fırsatı yakaladı.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, KKTC Londra Temsilciliği’nde 26 Nisan 2013 Cuma günü, İngiltere’de öğrenim gören ve çalışmakta olan Kıbrıslı Türk gençlere yönelik bir tanışma resepsiyonu gerçekleştirdi.  Tuncalı toplantının amacının, gençlerle tanışmak, gençlerin birbirleri ile tanışmalarına olanak sağlayacak bir fırsat yaratmak ve gençlere nasıl yardımcı ve destek olunabileceği sorularına yanıt aramak olduğunu belirtti.

 

“Gençler tarafından birlik kurulması yararlı olacak”
Tuncalı, işbirliği içerisinde olmanın, birlik duygusunu daha da güçlendireceği gibi, sorunların çözümünde de kolaylık sağlayacağı düşüncesiyle, ileriki dönemlerde, burada öğrenim gören veya çalışmakta olan Kıbrıslı Türk gençler tarafından bir birlik kurulmasının yararlı olacağının altını çizdi. Birleşik Krallık’ta ve özellikle Londra’da yaşayan çok sayıda gencimiz olduğunu dile getiren Tuncalı, amaçlarının daha sık bir araya gelmek ve birbirleri için neler yapabileceğinin yollarını aramak olması gerektiğini vurguladı. Başlangıç olarak facebookta gençlerin “Birleşik Krallık’ta Öğrenim Gören ve Çalışmakta Olan Kıbrıslı Türk Gençler” isimli bir grup kurarak toplantıya katılan tüm gençleri gruba ekleme görevini üstlendiklerini belirtti.

 

Ekim ayı içerisinde yeniden toplanacaklar
Tuncalı, temsilciliğin ileriki dönemlerde gerçekleştirilecek faaliyetlerden ve Kıbrıs Türk toplumuna ilişkin Londra’da düzenlenecek etkinliklerden gençlerin de haberdar edileceğini ve Ekim ayı içerisinde gençlere yönelik bir toplantı veya gezi yapılacağını duyurdu. Gençlerden, toplantılardan çevrelerindeki yakın arkadaşlarını da haberdar etmelerini istedi. Bu toplantılara dahil olmak ve Temsilcilikle irtibat içerisinde olmak isteyen gençlerin e-posta adreslerini Temsilcilik e-postası olan [email protected]’e göndermelerini rica etti.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2013, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER