Hastaneye yardım gecesi 19 Ocak’ta

Lefke Yardım Komitesi, Cengiz Topel Hastanesi‘nin çeşitli eksikliklerini gidermek amacıyla bir gece düzenleyecek.

Hastaneye yardım gecesi 19 Ocak’ta
 Hastaneye maddi destek sağlamak için Londra’da  yapılacak gece, 19 Ocak Cumartesi akşamı Prince & Princess Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Gece elde edilecek olan gelirle Cengiz Topel Hastanesi’ne Dijital Video Endoskopi cihazı satın alınacağı açıklandı.

Yemekli ve müzikli olarak organize edilen gece, aralarında Enfield Belediye Meclis Üyesi ve ETCA Başkanı Ahmet Karahasan, Erman Bektaşoğlu, Mehtap Tahsildaroğulları, Adem Tahsildaroğulları ve Özkan Bektaşoğlu’nun da yer aldığı “Lefke Yardım Komitesi” tarafından hazırlanıyor.

Geceyle ilgili olarak bilgi veren komite yetkililerinden Ahmet Karahasan, Lefke ve civar köyler dahil geniş bir bölgeye yaklaşık 83 yıldır hizmet veren Cengiz Topel Hastanesi’nin, teknolojik olarak en ileri donanıma sahip olması için Londra’da düzenleyecekleri geceye destek istedi.

Karahasan, hastaneye  araç ve gereçlerin temininde, doktor ve sağlık personeli sağlanmasında, hastanenin eksiksiz, Lefkelilere yakışır, kaliteli bir hizmet verebilmesi için her türlü desteğin sağlanması için Londra’da çaba göstereceklerini söyledi.

Hastanenin Dijital Video Endoskopi cihazına ihtiyacı olduğunu ifade eden  Karahasan, “Bundan 10 yıl önce de bir gece düzenledik ve gecede elde edilen 44 bin sterlinle röntgen cihazı aldık. 19 Ocak’ta benzer bir gece düzenleyeceğiz. Yemekli gecemizde Grup Hatıralar sahne alacak. Ayrıca zengin hediyelerin yer aldığı piyango çekilişimizde olacak. Herkese açık olan gecemizden eğlenceseverlerin büyük haz alacaklarına inanıyoruz.”

‘4 Princes Rd Edmonton N18 3PR’ adresinde bulunan Prens ve Prenses Düğün Salonu’nda yapılacak olan geceye sürpriz sanatçılarında katılması bekleniyor.

 

Cengiz Topel Hastahanesi
Cengiz Topel Hastahanesi Güzelyurt-Lefke yöre halkına hizmet veren bir bölge hastahanesidir. Hastane 45 yataklı olup biri Jinekoloji Doğum olmak üzere 3 adet 12-15 yataklı koğuş, 3 özel oda ameliyathane, fizik tedavi bölümü, röntgen, laboratuvar, diabet üniti, 11 poliklinik odası, 1 dış üniti ve 24 saat hizmet veren Acil Servis mevcuttur.

Dahiliye, Cerrahi, Kadın Doğum, Çocuk Hastalıkları ve Kulak Burun Boğaz branşlarında sürekli; Ürölöji, Ortopedi, Kardıyoloji, Fizik Tedavi, Göz branşlarında haftanın belirli günlerinde poliklinik hizmeti vermektedir. Cerrahi, Kadın Doğum, Üroloji, Kulak Burun Boğaz konularında Küçük, Orta ve Büyük operasyonlar yapılmakta ve 24 saat Acil Servis Hizmeti verilmektedir.

Hastanede tam teşekküllü 2 ambulans mevcut olup gerekli durumlarda kullanılmaktadır. Hastanede toplam 88 personel bulunmaktadır. 11'İ Uzman hekim, 1 pratisyen hekim, 1 dış hekimi, 32 hemşire ve geri kalanı da memur ve işçilerden oluşmaktadır.

 


 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2013, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER