Gözümüzü Londra Pazarına diktik

KKTC Dünyanın en prestijli Turizm Fuarları arasında gösterilen Londra Turizm Fuarı’nda bu yıl İngiltere pazarına yoğunlaştığının sinyalini vererek, farklı bir stant tasarımı ile yerini aldı.

  Gözümüzü Londra Pazarına diktik

Fuarın ilk gününe Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu katılarak, stantta incelelemerde bulunduğu, turizm profesyonelleri ile görüşmeler yaptı ve basın ile birçok mülakat yaptı. 

Uzun hazırlık sonucu 200 metre karelik stant kurduklarına işaret eden Ataoğlu, Londra Pazarı’nı yeniden kazanmaya başladığımızı söyleyebilirim dedi. 

KKTC Turizm Ve Çevre  Bakanlığı, Londra Turizm Fuarı World Travel Market’te bu yıl, Tanıtma Pazarlama Dairesi koordinesinde, “Otantik Kıbrıs Evi” konsepti ile tanıtılıyor.

Fuar içindeki Avrupa Pavyonu’nda kurulu, 203 Metrekarelik  Kıbrıs Evi içerisinde  Kıbrıs fırını, sokak çeşmesi, asma talvarı ve üzüm maketleri ziyaretçilerin yoğun ilgisine neden oldu. 

Avlusu, üzüm asması ve Kıbrıs’a özgü masa sandalyeler ile dizayn edilen Otantik Kıbrıs Evi’nde, 25 adet info desk bulunuyor.

İnfo desklerde bakanlık yetkilileri ile birlikte KITOB, KITSAB, Londra Turizm Tanıtma Ofisi, KITREB, özel ikramlarıyla RESBİR, Karpaz EKO Turizm Birliği, North Cyprus Golf Tourism Temsilcileri, North Cyprus Health Tourism Temsilcileri ve Dizayn 74 Atölyesi, Pegasus Havayolları ve Atlas Global Havayollları ile İngiltere’de faaliyet gösteren 10 Turizm acentesi de yer alarak tanıtma çalışmalarına katkı sağlıyor.

Stantlarda ziyaretçilere bu yıl hellim böreği, badem, üzüm sucuğu, bidda, zivaniya, limonata, sumada, gül şurubu, Türk kahvesi, hellim ve çörek ikramı yapılıyor ve tanıtım filmleri gösteriliyor.

Stand, Fuar’ın gerçekleştiği Londra Excel Exhibition Center’de 7-8-9 Kasım’da saat 10:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Fuara Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bakanlık Müsteşarı Doç.Dr.İsmet Esenyel ve Tanıtma Pazarlama Dairesi Müdürü İpek Tüccaroğlu da katıldı.

Bakan Fikri Ataoğlu, tanıtım çalışmalarını inceledi ve yerli-yabancı sektör temsilcileri ile görüşmeler yaptı. 

Basına açıklamalarda bulunan Fikri Ataoğlu, İngiltere pazarının KKTC açısından çok önemli potansiyele sahip olduğunu ancak son yıllarda bu pazardan yeterince pay alamadıklarını hatırlattı

Profesyonel ekiplerce hazırlanan Otantik Kıbrıs Evi ile bu pazara ne kadar önem verildiğini gösterdiklerini belirten Ataoğlu, çalışmaların meyvesini yeni turizm sezonunda almaya başlayacaklarını ifade etti

Ataoğlu, “diğer tüm stantlardan farklı ve özel bir şekilde dizayn edilen bir standımız olduğunu gördüğüm zaman oldukça gurur duydum” dedi.

Dünyanın ikinci en büyük fuar organizasyonu olan World Travel Market Fuarı’na KKTC’nin katılabilmesinin büyük bir başarı olduğunu kaydeden Ataoğlu, “bu bizim dünyaya meydan okuduğumuzun, dünya pazarında varolduğumuzun bir göstergesidir” ifadelerini kullandı. 

Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs’ın sadece denizi, kumu güneşiyle değil, aktivite turizmiyle, yürüyüş, bisiklet yollarıyla, su sporlarıyla, engelsiz turizm imkanlarıyla, yaşlılara yönelik tatil imkanlarıyla öne çıkan bir ülke olduğunu vurguladı.

KKTC’nin bütün zenginliklerini anlatmanın yetmeyeceğini, herkesin Kuzey Kıbrıs’a gelip, eşsiz doğallığını, çevresini, denizini, kumunu görmesini istediklerini kaydeden Ataoğlu, özellikle bu yılki turizm sezonunda büyük artış beklediklerini söyledi.

Dünyanın pek çok noktasında tanıtım faaliyetlerini sürdüreceklerini de sözlerine ekleyen Ataoğlu,iddia ediyorum ki, bu yıl otellerimizde turistlerimiz yatak bulmakta zorlanacak dedi...

Bakan Ataoğlu, basına açıklamalarının ardından Türkiye ve diğer bazı ülkelerin stantlarını ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 20:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER