'Demir Leydi'nin Londra'daki Lüks Evi Satışa Çıkarıldı

İngiltere'de en uzun süre başbakanlık yapan ve ülkenin tek kadın başbakanı olan Margaret Thatcher'ın Londra'daki evi rekor bir fiyatla satışa çıkarıldı.

  'Demir Leydi'nin Londra'daki Lüks Evi Satışa Çıkarıldı

'Demir Leydi' lakaplı başkanın kendi elleriyle yerleştirdiği '73' plaketi hala kapı eşiğinde duruyor. Thatcher 1991 yılından 2013'teki ölümüne kadar bu evde yaşamıştı.

Margaret Thatcher'ın Londra'nın Belgravia bölgesindeki altı odalı konağı, 30 milyon Sterline satışa çıkarıldı.

Londra'nın en prestijli adreslerinden birinde, Chester Meydanı'nda bulunan konak elden geçirildi ve teras ile özel garaj eklendi.

Thatcher’ın zamanından kalan bazı özellikler ise hala korunuyor. Örneğin yerleşim planı ve yemek odası. Özellikle yemek odasının tasarımı, tıpkı Thatcher’ın burada yaşadığı 22 yıl boyunca olduğu gibi duruyor ve çalışma odasına bağlanıyor.

Girişteki ilk koridor, Chester Meydanı manzaralı ve 3 buçuk metre uzunluğunda pencereleri olan oturma odasına bağlanıyor. Muhtemelen Thatcher'ın en sevdiği oda burasıydı.

Renovasyon sırasında bir çift orijinal XVI. Louis şöminesi ve parke zemin elden geçirildi. Bunun dışında sinema salonu, bar bölümü ve spor salonu eklendi. Ayrıca 500 şişelik sıcaklık kontrolü yapılmış şarap mahzeni de renovasyon sürecinde konağa dahil edildi.

Leconfield adlı renovasyon şirketinin yönetim direktörü George Brooksbank, şirketinin geleneksel ile çağdaş yaşamın 'mükemmel dengesini' elde etmek için çabaladığını söylüyor. Eve modern teknolojinin olanaklarını sağlarken aynı zamanda tarihine de saygı duyulduğunu belirtiyor.

 

Kaynak: Mirror, Metro, Emlakulusi

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2016, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER