Lefkoşa ve Girne’de meydana gelen iki ayrı kazada bir kişi yaralandı, 2 sürücü de tutuklandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, bugün saat 01:30 sıralarında, Lefkoşa’da Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde, Ömer DİKTÜRK (E-43), yönetimindeki ZLC 906 plakalı salon araç ile kuzeybatı istikametine doğru seyrettiği sırada, cadde üzerinde bulunan Önder Alışveriş Merkezi önlerine geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek karşı şeride geçmiş ve o esnada karşı istikametten gelmekte olan Gadam MYRADOV (E-32) yönetimindeki SJ 795 plakalı motosikletin önünü tıkaması sonucu çarpışmışlardır.

Erhürman: "Bir kez daha beyninin ve ruhunun güzellikleri diline vurmuş Erhan Arıklı'nın!" Erhürman: "Bir kez daha beyninin ve ruhunun güzellikleri diline vurmuş Erhan Arıklı'nın!"

Kaza sonucu yaralanan SJ 795 plakalı motosiklet sürücüsü Gadam MYRADOV, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından sol kaval kemiğinde kırık teşhisi nedeniyle, ortopedi servisinde müşahede altına alınmıştır. Yürütülen soruşturma kapmasında, ZLC 906 plakalı araç sürücüsü Ömer DİKTÜRK tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir. 

Aynı gün saat 03:30 sıralarında, Girne’de Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde, Rahman SOKOOTI (E-21), 122 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki PG 637 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada önünde aynı istikamete doğru seyreden ve önündeki aracın yavaşlaması sonucu yavaşlamak zorunda kalan Sepehr MOKHTARI (E-23) yönetimindeki VF 593 plakalı salon aracın arka kısmına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. PG 637 plakalı araç sürücüsü Rahman SOKOOTI tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

.