Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu, 2013 yılının ilk konserini “Bahar Balosu” başlığı ile Regency'de verdi

 

Müzik çalışmalarını  Londra'da sürdüren Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu, Türk müziğinin sevilen sesi Bahar Gökhan'ın da sahne aldığı mükemmel bir "Bahar Balosu"na evsahipliği yaptı.  

 

Kuzey Londra'da bulunan Regency'de Cuma gecesi düzenlenen baloya ilgi büyük oldu. Geceye KKTC  Londra Temsilcisi Oya Tuncalı eşi İhsan Tuncalı, KKTC Eğitim ve Kültür Ataşesi Hasan Kortay, Konsey Başkanı Ayşın Yılmaz, BTKD Başkanı Itir Sökmen, Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Turgut Esendağlı, KKTC Londra Temsilciliğinden III. Sekreter Müjde inancoğlu, Tahir Tahir, Olay Gazatesi Sahibi Nural Ezel, okul yöneticileri ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda işadamı ve konuk katıldı 

 

İlginin büyük olduğu gece Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı. Gecenin sunuculuğunu yapan başarılı tenor Burak Gülşen balonun açılışını Çanakkale Türküsü ile yaptı. Ardından Şef Naci Göçen yönetiminde sahne alan Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği'nin birbirinden güzel eserlerini seslendirdi. 

 

Gece bir konuşma yapan Koro Kurucu Başkanı Türkan Nalbantoğlu, geceye katılam tüm konuklara teşekkür etti. Nalbantoğlu: "Bahar Balomuz, 2013 yılındaki ilk etkinliğimizdir. Sizlerin karşısına çıkmak için birbirinden güzel 23 kişilik bayanlardan oluşan kadromuz, aylardan beridir şef Naci Göçen ile birlikte hafta iki defa özverili bir şekilde çalıştı. Bizim en büyük tutkumuz Türk Sanat Müziğimizi Londra'da yaşayan toplumun korosu olarak bir kaç saatta olsa Türk sanat Müziğimizi yaşatarak sizleri mutlu etmektir" dedi. 

 

Londra'da gerçekleştirdikleri etkinliklerde elde ettikleri geliri çeşitli hayır kurumuna bağışladıklarını kaydeden Türkan Nalbantoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Gecelerimizi kar amaçlı yapmıyoruz. Bu gecede elde edeceğimiz gelirin bir kısmını yine her zaman olduğu gibi Kıbrıs'taki Kanser Hastalarına Yardım Derneği'ne bir kısmını da ihtiyaçlı bir okulumuza bağışlayacağız. Gecemize katkı sağlamak için çok sevdiğimiz ve bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmayan konuk sanatçımız Bahar Gökhan'a da çok teşekkür etmek istiyorum"  

 

Koro Başkanı, gecenin düzenlenmesinde çok büyk emekleri bulunan eşi Tuncel Nalbantoğlu'na, şef Naci Göçen'e ve  işadamı Osman Tango'ya birer plaket takdim ederek kendilerine teşekkür etti.

 

Geceye katılan Oya Tuncalı da kısa bir konuşma yaptı. Tuncalı,  Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu'nun Güney Londra'daki müzik çalışmalarını ardından Kuzey Londra'ya da yöneldiğini belirterek Türk müziğinin İngiltere'’de yaşatılmasına katkıda bulunan koroyu teşekkür etti. Tuncalı, Kıbrıs’tan koroya destek veren sanatçı Bahar Gökhan da ayrıca teşekkür etti. 

Gecenin finalında Kıbrıs'ın sevilen sanatçısı Bahar Gökhan alkışlar arasından sahne aldı.  “Hatırla Sevgili”, “Gizli Aşk Bu” ve “Sen Gelmez Oldun” gibi şarkıları şarkılarını seslendiren Bahar Gökhan, fiziği ve sesiyle göz doldurdu. Gecede mükemmel bir müzik ziyafeti yaşatan Gökhan, sesi ve performasoyla gecede tam not aldı.   

 

Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu

Yönetim Kurulu Başkanı: Türkan Nalbantoğlu

Başkan Yardımcısı: Tangul Ovalı

Sekreter: Melek Bozkuş

Sayman: Merin Salih

Sosyal İlişkiler Sorumlusu: Neslihan Altunc

 

Vatan Kültürel Türk Müzigi Koro Üyeleri

Aygen Gözde Solo okudu: (Dilek Taşı)

Aysel Yılmaz Solo okudu: (Rüyalarda Buluşuruz)

Neslihan Altunç, Solo okudu: (Şarkıların Gözü Kör Olsun)

Turkan Nalbantoglu Solo okudu: (İçime hep Hüzün Doluyor)

Bilgen Tuncay Solo okudu: (Bir ilkbahar Sabahı)

Emel Başkal Solo okudu: (Duydum Ki Unutmussun)

Ayse Taşkın

Dilek Mediros

Handan Özbey

Kezban Öztümer

Merin Salih

Neriman Yahsi

Neslihan Altunç

Nese Derviş

Nevin Ghayas

Nurcan Şahin

Nurten Arif

Özge Güler

Sülün Genç

Tangül Ovalı

Yadigar Nacar Garner

Umran Kaya