Kuzey Kıbrıs Seramikçiler Derneği’nin her yıl farklı bir konsept altında geleneksel olarak düzenlediği Dernek Üyeleri Sergisi ve Sanatsal etkinliklerinin bu yıl on beşincisi Kültür Dairesi’nin katkılarıyla ve Atatürk Meslek Lisesi işbirliği ile gerçekleşti.

“Untitled” konseptiyle gerçekleşen Sanat Etkinliği, 17- 26 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleşen Dernek Üyeleri Sergisi ve 20, 23 ve 26 Şubat 2024 tarihlerinde yapılan seramik workshop ve seminerler ile sanatseverlerle buluştu.

Etkinliğin ilk ayağı olan “Untitled”  isimli XV. Dernek Üyeleri Sergisi 17 – 26 Ocak 2024 tarihleri arasında Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi Büyük Sergi Salonu’nda yer aldı. Sergiyi birçok sanatçı ve öğrenci ziyaret etti.

Sergi açılışının ardından 20 Şubat 2023 tarihinde Dernek Kurucu Üyemiz ve Başkan Yardımcımız Semral Öztan tarafından “Lüster Seramik Pişirimi” uygulamalı workshopu, 23 Şubat 2024 tarihinde Dernek Üyemiz ve Dünya Barış Üniversitesi, Sanat Fakültesi Dekanı, Doç, Dr. Eser Keçeci’nin sunacağı “Seramik Üzerine Baskı” semineri ve 26 Şubat 2024 tarihinde de Dernek Üyemiz ve ARUCAD Öğretim Görevlisi Mümine Özdemirağ Yağlı’nın önderliğinde “Geleneksel Lapta Seramikleri” sunumu ve workshopu Lefkoşa Atatürk Meslek Lisesi’nde yapıldı. Etkinliklere, Kuzey Kıbrıs Seramikçiler Derneği Üyeleri, Seramik Sanatına ilgi duyan kişiler ve Atatürk Meslek Lisesi Seramik Bölümü öğrencileri katıldı.

Kuzey Kıbrıs Seramikçiler Derneği Dernek Başkanı Bedia Kale Kültür Dairesi’nin katkılarıyla ve Atatürk Meslek Lisesi işbirliği ile gerçekleşecek etkinlikle ile ilgili yaptığı açıklamada;

1999 yılında kurulan Derneğimiz sergiler, uygulamalı etkinliklerle seramik sanatına olan ilgiyi ve farkındalığı arıtmayı yönelik çalışmalarını 2024 yılı boyunca devam etmeyi hedeflemektedir.

Dernek üyelerimiz, Semral Öztan, Eser Keçeci ve Mümine Özdemirağ Yağlı’ya yıllardır süre gelen bilgi, düşünce ve tecrübelerini bizlere, seramik sanatına ilgi duyan kişiler ve Seramik eğitimi alan öğrencilerle paylaştıkları için ve ayrıca dernek yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlarıma ve sergimizde değerli eserleri ile yer alan tüm dernek üyelerimize teşekkür ederim.

Ülkede kaçak yaşayan üç kişi daha tutuklandı Ülkede kaçak yaşayan üç kişi daha tutuklandı

Ayrıca, ana sponsorumuz Kültür Dairesi’ne, workshoplarımıza ev sahipliği yapan Atatürk Meslek Lisesi’ne, sanata ve sanatçıya değer vererek katkıda bulunan tüm sponsorlarımıza ve sanatseverlerimize teşekkür ederiz.