Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, mal varlığındaki değişiklikleri Meclis’e bildirmeyen Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ve yeterli denetimi yapmayan Meclis'teki mal beyanları konusunda yasaya uygun denetimler, karşılaştırmaları yapmadığı gerekçesiyle Meclis Başkanlığı hakkında suç ihbarında bulundu.

Kudret Özersay’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Yasaya göre servetini beyan eden vekil ve bakanlar bu serveti nereden bulduklarını da bildirmek zorundadırlar çünkü yasa açıkça bu servetin "kaynağı"nı da talep etmektedir ve konunun bu yönü tüm milletvekillerini ilgilendirmektedir.

Mal Bildiriminde Bulunulması Yasası doğru uygulanmadığı ve ihlal edildiği için milletvekillerinin mal varlıklarını saklaması, eksik ya da yalan beyan yapması imkanı yaratılmaktadır. Oysa mal beyanları olası yolsuzluk ve rüşvet konularının araştırılmasında ve ortaya çıkarılmasında en kritik hususlardan birisidir.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier Güney Kıbrıs’ı ziyaret edecek Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier Güney Kıbrıs’ı ziyaret edecek

Gelişmeler konusunda kamuoyunu bilgilendireceğiz.”