AKINCI: “GEVŞEMEMEK LAZIM; HENÜZ BİTMEDİ”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "ilk günden söylediğimiz gibi, panik yapmayacağız; ancak tedbiri elden bırakmayacağız. Henüz biten bir durum yok" ifadelerini kullandı.

AKINCI: “GEVŞEMEMEK LAZIM; HENÜZ BİTMEDİ”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Amerika ve Avrupa’nun bazı ülkelerine kıyaslanınca Kuzey Kıbrıs’ın durumu ile ilgili iyimser olabildiğini belirterek, “Ama asla gevşememek lazım. Henüz biten bir durum yok” dedi.

Akıncı’nın paylaşımı şöyle:

“Dünya insanlığı olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Özellikle Amerika ve Avrupa’nın bazı ülkelerindeki gelişmeler çok vahim. Oralardaki tabloyu görünce kendi durumumuzla ilgili daha iyimser olabiliyoruz. Ama asla gevşememek lazım. Evet, ilk günden söylediğimiz gibi, panik yapmayacağız; ancak tedbiri elden bırakmayacağız. Henüz biten bir durum yok. Adım adım, elbirliğiyle, dayanışma içerisinde bu badireden çıkacağız.

Bu anlayış çerçevesinde yarın 11.00’de Cumhurbaşkanlığında bir toplantı yapıyoruz. Davetim üzerine Başbakan Ersin Tatar ve Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile korona virüs salgını nedeniyle yaşanan durumu ve bundan sonrası için öngörülen gelişmeleri değerlendireceğiz. Sağlıkla kalın, evde kalın.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER