İsmet EZEL

Gazimağusa Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun “Yaz konseri”  Kıbrıs’ın en büyük kültür salonu Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde bine yakın izleyici karşıaında yapıldı.

Türk sanat müziğinin özel eserlerinin yer aldığı konserde, karma bestecilerden ve farklı makamlardan şarkılar seslendirildi.

Şef Adil Sönmez yönetiminde çalışmalarını sürdüren Gazimağusa Belediye Türk Müziği Korosu, Hicaz, Uşak, Kürdili Hicazkar, Muhayyer Kürdi, ve Nihavend makamlarından oluşan eserleri seslendirdi.

12’si müzisyen olmak üzere 60 kişiden oluşan Gazimağusa Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun konserine 4 TRT sanatçısı da katıldı.

Açılış konuşmasında Belediye başkanı Oktay Kayalp belediyenin kültür ve sanat ile müziğe verdiği önem ile yıllardır başarılı konserler veren koromuz yine karşınızdadır,gönüllü olarak katkı koyan ses ve saz heyetine teşekkür edip kutluyorum şefimiz Adil Sönmez artık bir marka oldu,ayrıca konuk sanatcılarımıza da hoş geldiniz der katkıları için teşkkür ederim  dedi.

İkinci bölüm başında konuk sanatcı Önder Gülfidan kemanı ile çok güzel dinletiler sunarken Hatırla Sevgilim isimli şarkıyı da bine yakın dinleyici korosu eşliğinde seslendirdi.

Konseri Gazimağusa Kaymakamı Beran Bertuğ ile milletvekili Teberrüken Uluçay da izledi.