Arkhe ev sahipliğinde KKTCDOB ve MYRRHA TRİO iş birliği ile MOZART'ın 268. doğum günü kutlandı Arkhe ev sahipliğinde KKTCDOB ve MYRRHA TRİO iş birliği ile MOZART'ın 268. doğum günü kutlandı

Miray ÇAKIR (Keman), Sinem SADRAZAM (Viyola) ve Püren Eda GÖZER'in (Viyolonsel) oluşturduğu Myrrha Trio ile Soprano Sermin DİKMEN TÖRE ile Cansu ÖZCEZARLI'nın (Keman) yer alacağı konserde, W.A.MOZART'ın yaylı Trio için Divertimento No.1 KV439b eseri ile Soprano solo ve Orkestra için yazdığı Motet "Exultate, Jubilate" K.165 eserinin yaylı dörtlü eşlikli uyarlaması seslendirilecektir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı Devlet Opera ve Bale Koordinasmerhaba yon Merkezi (KKTCDOB) ve KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası üyelerinden oluşan MYRRHA TRİO ortak konseri olarak ARKHE ev sahipliğinde 27 Ocak 2024 Cumartesi günü Lefkoşa- Arabahmet Kültür Evi'nde gerçekleştirilecek olan konser öncesinde Tuğrul Enver TÖRE ve Halil DURANAY anlatımıyla "MOZART üzerine bir sohbet" isimli kısa bir söyleşiye de yer verilecektir. Saat 19:30'da başlayacak olan söyleşi ardından 20:00'da başlayacak olan konser ile birlikte Etkinlik süresi toplam 90 dakikadır.

Ücretsiz ve halka açık olarak gerçekleştirilecek olan söyleşili konseri izlemek isteyenlerin, sınırlı sayıda izleyici kapasitesi nedeniyle 0539 113 95 82 numaralı telefondan arayarak veya whatsapp hattından yer ayırtmaları önemle rica olunur.

Editör: North Cyprus Yonetici