KKTC Cumhuriyet Meclisi İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi üyeleri, Ankara'da önemli temaslar gerçekleştirdi. Komite üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu toplantısına resmi misafir olarak katıldı.

Sarpten: Böyle devam ettikçe istilacı balon balıklarından, aslan balıklarından daha çok şikayet ederiz Sarpten: Böyle devam ettikçe istilacı balon balıklarından, aslan balıklarından daha çok şikayet ederiz

Toplantıların ardından yapılan açıklamada, KKTC Cumhuriyet Meclisi İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi adına konuşan Ahmet Savaşan, Türk milletvekillerine gösterdikleri sıcak ilgi için teşekkürlerini iletti. Savaşan, Türkiye ve KKTC arasındaki güçlü dayanışmanın, iki ülkenin karşılıklı çıkarlarını daha da güçlendirdiğini vurguladı.

Sosyal medya hesabından da açıklama yapan Ahmet Savaşan, "Ankara'da gerçekleştirdiğimiz toplantılar ve TBMM Genel Kurulu'ndaki resmi ziyaretimiz sırasında Türk milletvekillerinin gösterdiği samimi ilgi bizi derinden etkiledi. İki ülke arasındaki kardeşlik ve dayanışma her zamanki gibi güçlü. Bu anlamlı ziyaret, KKTC-Türkiye ilişkilerine katkı sağlayacak önemli bir adım oldu. Gönülden teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.