Yorgancıoğlu: “Sorunları sırayla çözmeye çålışıyoruz”

“Mali sıkıntılar var, adil ve sıraya koyarak çözmek en büyük kriterimiz”

Yorgancıoğlu: “Sorunları sırayla çözmeye çålışıyoruz”

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, hükümetin, ülkede var olan sorunları çözmek için çalıştığını; bunları adil şekilde ve sıraya koyarak çözmenin en büyük kriterleri olduğunu söyledi.

 

Başbakan Yorgancıoğlu, Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş) yetkililerini kabul etti. Sendika, temsil ettiği işçilerin yaşadığı mağduriyetlere çözüm istedi.

 

Kamu-İş Genel Başkanı Sami Dilek kabulde yaptığı konuşmada, Başbakan Yorgancıoğlu’na örgütlü bulunduğu yerlerdeki sorunları aktarmak ve hükümeti süresince de her türlü işbirliğine destek vereceklerini söylemek istediklerini kaydetti.

 

“BAYRAMLIK İKRAMİYELERİNDE MAĞDURİYET....”

 

Toplu İş Sözleşmeleriyle ilgili mağduriyet yaşandığını dile getiren Dilek, 2011 yılından sonra kamuya giren işçilerin bayramlık ikramiyelerini alamadıklarından dolayı mağduriyet yaşandığını anlattı.

 

Toprak Ürünleri Kurumu personelinin yaşadığı mağduriyeti de dile getiren Dilek, bu sıkıntıları yaşayan çalışanların sorunlarının çözümü yönünde Başbakan’dan yardım talep etti.

 

“GEÇİCİLERİN KADROLANMASI VE HADEME EKSİKLİĞİ BAŞLICA SORUNUMUZDUR”

 

Bunların yanında geçici olarak yıllardan beri geçici kadrolarda çalışan işçilerin yasal çerçevede kadrolanmaları, toplu sözleşme kapsamındaki işçilere elbise, bot, ayakkabı ve benzeri araç gereçlerin temin edilmesi gibi sorunların halledilmesini talep eden Dilek, özellikle okulların hijyen ve temizliğini sağlayan hademe eksikliklerinin giderilmesinin başlıca sorunlar olduğunu aktardı.

 

YORGANCIOĞLU: “SIRAYLA ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ise, devlette birçok sorunlar olduğunu hükümetin de bunları sırayla çözmek için çalıştığını kaydetti.

 

Mali sıkıntıların var olduğunu anımsatan Yorgancıoğlu, sorunları çözerken adil ve sıraya koyarak çözmenin en büyük kriterleri olacaklarını belirtti.

 

Sorunların çözümünde Kamu-İş yetkileriyle işbirliği yapacaklarından hiç şüphesi olmadığını dile getiren Yorgancıoğlu, ayrıca halkın Kurban Bayramını kutladı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2013, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER