Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay KKTC’de…

Atalay, kutlu doğum günü haftası proğramına katıldı

Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay KKTC’de…

Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, dün akşam KKTC’ye gelişinin hemen ardından, Gazimağusa’da Kutlu Doğum Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı.

Atalay, Doğu Akdeniz Üniversitesi Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’ndaki etkinliğe, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ile birlikte geldi.

Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği’nin  (ESKAD) daveti üzerine etkinliğe katılan Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay etkinlikte bir de selamlama konuşması yaptı.

Atalay,  Türkiye’de de epey süredir Diyanet İşleri Başkanlığı koordinasyonunda Kutlu Doğum Haftası’nın geniş bir şekilde yaşandığını belirterek, böylesi günlerin  Hz. Muhammed’in hayatını biraz daha öğrenmeye aracı olduğunu ifade etti.

Atalay, İslam dininin iki esas kaynağının Kuran-ı Kerim ve  sünnet olduğunu belirterek, herkesin peygamberin hayatını anlatan “Siyer” kitaplarından mutlaka en az bir tanesini okuması gerektiğini söyledi.

Atalay, Türkiye ve KKTC halkları arasında  ortak değerler bulunduğuna dikkat çekerek, dil ve inancın bunların en önemlileri arasında yer aldığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2013, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER