PANAYIRA GEL

3. GELENEKSEL MAĞUSA PANAYIRI YARIN BAŞLIYOR

  PANAYIRA GEL

Gazimağusa Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mağusa Panayırı yarın (26 Ağustos) akşam başlıyor. 26 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Larnaka Yolu üzerindeki Tır Parkı alanında yer alacak 3. Geleneksel Mağusa Panayırı'nda, Gazimağusalılar serin yaz akşamlarını keyifle geçirebilecek ve insanları bir araya getiren ortamıyla panayır kültürünü yaşamaya devam edecek. Geniş bir yolu olan Tır Parkı alanı hem trafik güvenliği ve akışı hem de araç park edilmesi açısından panayır için uygun bir ortama sahip.

Bu yıl da  vatandaşlara renkli ve eğlenceli bir ortam sunulacak panayır kapsamında, karaoke eğlenceleri, halkdansları gösterileri ve her akşam bir konser yer alacak. Yarın akşam saat 20:30’da Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in açılış konuşmasıyla başlayacak panayırda, karaoke show ve Grup Rhythm of Cyprus konseri yer alacak. Her akşam karaoke showun çocuklara eğlenceli saatler yaşatacağı panayırda, 27 Ağustos Cumartesi Othello Halk Dansları gösterisi ve Grup Simogolorus’un konseri, 28 Ağustos Pazar akşamı Gazimağusa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi ve Fahri Kilis ve Grubu’nun konseri, 29 Ağustos Pazartesi Grup Zirve, 30 Ağustos Salı Grup Oldies, 31 Ağustos Çarşamba Doğan Baybora Fife Stars, 1 Eylül Perşembe akşamı Salih Çiçek ve ekibi, 2 Eylül Cuma akşamı Eril Cambaz, 3 Eylül Cumartesi akşamı Cihan Tuncelli Band ve 4 Eylül Pazar akşamı Selen Selenada’nın konseri yer alacak.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuyla ilgili açıklamasında, önemli kültürel değerlerimizden olan panayırı geleneksel özelliğiyle yaşatmaya ve insanları bir araya getiren bu kültürü paylaştırmaya ve yeni kuşaklara aktarmaya devam ettiklerini söyleyerek, panayırla Gazimağusa’nın bu çok eski geleneğini yaşatırken, insanların birbirleriyle sohbet edebilmesi ve yaz mevsimini eğlenceli günlerle uğurlamasını istediklerini söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER