Meral Eroğlu DAÜ’de “Kadın ve Başarı” konulu söyleşide konuşacak

Söyleşi 7 Mart Perşembe günü yapılacak

Meral Eroğlu DAÜ’de “Kadın ve Başarı” konulu söyleşide konuşacak

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri dolayısıyla Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen söyleşide konuşacak.

DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, 7 Mart Perşembe günü, saat 14:00’te, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilecek olan etkinlikte, Meral Eroğlu “Kadın ve Başarı” konusunda konuşma yapacak.

DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Harutoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşecek olan söyleşide Eroğlu, Kıbrıs Türk kadınının iş ve aile yaşantısı içindeki yeri ve önemi, yaşadığı zorluklar ile kadının toplumdaki yeri ve görevi gibi konular üzerinde sohbet gerçekleştirecek.

Öğrencilerin yanı sıra halka da açık olarak gerçekleştirilecek olan söyleşide Meral Eroğlu Cumhurbaşkanı eşi olarak KKTC’de bugüne kadar kadınlar ile ilgili yapılan çalışmalardan ve ileriye dönük olarak yapılması planlanan yeni projelere de değinerek, konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2013, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER