LTB 7 Nisan’da sandığa gidiyor

Lefkoşa yeni başkanını seçecek

LTB 7 Nisan’da sandığa gidiyor


YSK YERLERİ BOŞALAN 14 BELEDİYE MECLİS ÜYESİNİ DUYURDU


Lefkoşa Türk Belediyesi için 7 Nisan’da ara seçim yapılmasına ilişkin yasa Cumhurbaşkanı Vekili Hasan Bozer tarafından imzalandı ve bugün Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

“Boşalan LTB Başkanlığı ve Boş Meclis Üyelikleri İçin 7 Nisan’da Ara Seçim Yapılmasını Öngören Seçim Özel Yasası” nın yürürlüğe girmesi ile seçim süreci başladı.

YSK DUYURUSU
Bu arada, Lefkoşa Türk Belediye Meclisi’nden istifa eden üyelerin parti ve isimlerinin yer aldığı Yüksek Seçim Kurulu’nun 2 numaralı duyurusu da Resmi Gazete’de yayınlandı.

Bugünün tarihi bulunan duyuruya göre, Değiştirilmiş şekliyle Seçim ve Halkoylaması Yasası uyarınca 27 Haziran 2010 tarihinde yapılan Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimlerinde Lefkoşa İlçesi, Lefkoşa Belediye Meclis üyeliğine seçilen ve Lefkoşa Belediye Meclisi’nin 19 Ocak tarihli kararı ile Belediyeler Yasası’nın 41. Maddesi uyarında üyelikten çekilen ve yerleri boşalan
üyeler ; UBP’den Özel Kadıoğlu, Tülay Umut, Ahmet Akbil ve Arif Aktaş.

Duyuruya göre, yasanın 42. Maddesi uyarınca üyelikten çekilmiş sayılanlar ise şunlar:

“CTP-BG’den Alev Şensoy, Önol Aktolga, Şadan Karşılı, Ayten Çetinsoy, Tamer Zaim, Gülseren Şaşkara ve Ahmet Bağzıbağlı; DP’den Eribe Yağcıoğlu; TDP’den Boysan Boyra ve Sinem Görüş.”

TAK muhabirinin Yüksek Seçim Kurulu Başmukayitliği’nden alınan bilgiye göre, LTB Meclisi için 7 Nisan’da 14 belediye meclisi üyesi seçilecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2013, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER