Liselerarası Müzik Yarışması yapıldı

NKL kazandı

Liselerarası Müzik Yarışması yapıldı

LeTelsim’in Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı ile işbirliğinde içinde düzenlediği Telsim Freezone 1. Liselerarası Müzik Yarışması, bugün, Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı.

Telsim’den yapılan açıklamaya göre, yarışmayı Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan ile Telsim Genel Müdürü Rasim Karas da izledi.

17 liseden 19 grubun katıldığı yarışmada “En iyi orkestra” ödülünü ise Namık Kemal Lisesi kazandı. Namık Kemal Lisesi, 27 Nisan’da İstanbul’da düzenlenecek Vodafone FreeZone 16. Liselerarası Müzik Yarışması’nın finalinde KKTC’yi temsil etme hakkı kazandı.

Yarışmada “En iyi sahne performansı” dalında  Bülent Ecevit Anadolu Lisesi; “En iyi enstrüman” dalında Yakın Doğu Koleji 1. Grup’tan Mustafa Selçuk Ünal; “En iyi erkek solist” dalında Lefkoşa Türk Maarif Koleji’nden Emre Özarabacı ile Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi’nden Mazlum Keleşoğlu; “En iyi kız solist ödülü” dalında Yakın Doğu Koleji 1. Grup’dan  Güler Merve Özgencil ile Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi’nden Sabiha Topril ödüle layık görüldü.

Yarışma jürisinde sanatçı Ayşen, piyanist-besteci Burçin Büke, tiyatrocu Metin Uca,  gazeteci-yazar- müzisyen Kürşat Başar ile söz yazarı-müzik prodüktörü Zeynep Talu görev yaptı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2013, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER