Kuzey Kıbrıs'ın en hızlı interneti Turkcell 3G

3G internet testleri noter huzurunda yenilendi, en hızlı internetin Turkcell 3G olduğu bir kez daha tescil edildi.

Kuzey Kıbrıs'ın en hızlı interneti Turkcell 3G

 

Kuzey Kıbrıs’ın lider iletişim ve teknoloji markası Kuzey Kıbrıs Turkcell, internet alanındaki üstünlüğünü korudu.
3G internet testleri noter huzurunda yenilendi, en hızlı internetinin Turkcell 3G olduğu bir kez daha tescil edildi.
Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından yapılan açıklamada, 3G hız testlerinin, farklı bölgelerde noter huzurunda yapıldığı belirtildi. 52 inci noteri Gülin Aksaray huzurunda yapılan 3G hız testleri sonucunda “Testler sonucu Turkcell 3G açık ara farkla birinci olmuştur” dedi.
Lefkoşa, Girne ve Ercan Havaalanı bölgesindeki 5 ayrı noktada yapılan testlerle Kuzey Kıbrıs Turkcell 3G’nin “en hızlı internet” olarak tespit edildiği bildirildi.

Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Kuzey Kıbrıs Turkcell, sürekli kendini geliştiren yatırımlarını sürdürmektedir. Bu yatırımlar sayesinde internette önemli bir hıza ulaşılmıştır. Ancak artan talebi karşılamak ve en son gelişmeleri ülkemize taşımak adına yatırımlar sürecektir. Şu anda HSUPA ile 5,76 MBPS’lik yükleme(upload) hızlarına ulaşan Turkcell ile 1MB’lık bir fotoğrafınızı facebook’a sadece 1.3 saniyede yükleyebilirsiniz. HSDPA 13,3 MBPS’lara varan indirme(download) hızı ile 1MB’lik bir fotoğrafı sadece 0,6 saniyede indirebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs Turkcell, yeni yatırımları ile yine kendisi ile yarışacak ve tüm müşterilerimize en iyiyi sunmaya devam edecektir.”
Kuzey Kıbrıs Turkcell 3G şebekesi desteklediği Dual Carrier (Çift Taşıyıcı) teknolojisi ile 43,2 MBPS’ lik hızlara ulaşabilen altyapıyı müşterilerine sunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2012, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER