Gülin Küçük, Cumhurbaşkanlığı sarayındaki tebrik kabulüne katılmadı

“Bazı çevreler umutlarını yitirdi”

Gülin Küçük, Cumhurbaşkanlığı sarayındaki tebrik kabulüne katılmadı

 

UBP’nin 4 ilçe başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük, Cumhurbaşkanlığı sarayındaki tebrik kabulüne katılmadı

Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle eşi Meral Eroğlu ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda dün tebrik kabul etti. Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 21 Ekim’de gerçekleştireceği olağan kurultayıyla ilgili görüş ayrılıkları ve karşılıklı mesajlaşmalar, bayramlaşmanın soğuk bir havada geçmesine neden oldu.
Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük, UBP’deki bayramlaşmaya katıldığı halde, daha sonra Cumhurbaşkanlığı sarayındaki törene katılmadı. Başbakan Küçük, Cumhurbaşkanlığı sarayına tek başına gitti.  UBP’li beş ilçe başkanından sadece Gazimağusa İlçe Başkanı Ahmet Eti bayramlaşmaya giderken, diğerleri ortada görünmedi.

Eroğlu’nun uyarıcı sözleri
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, ülkenin bugün barış ve huzur içinde bulunduğunu, eksik olanın anlaşma olduğunu ve onun yapılabilmesi için de yıllardır uğraş verildiğini belirterek, halkın geleceğe umutla bakmasını ve karamsarlığa kapılmamasını istedi.
Her sıkıntının mutlaka çözümünün de olduğunu, hükümetlerin bu amaçla kurulduğunu belirten Eroğlu, “Zorluklar aşılır ama yapılan hatalı davranışlar büyük sıkıntılara neden olabilir. Hata yapmadan müzakereleri sürdürmeye çalışırken elbette hükümet edenlerin de halkın sorunlarına, ihtiyaçlarına göre hareket etmesi, gereken yasaları yaparken sorunları da dikkate alarak ona göre çözüm üretmesi gerekir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle eşi Meral Eroğlu ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda tebrik kabul etti.
Tebrik öncesinde basına açıklamalarda bulunan Eroğlu, tüm halkın ve Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak kazasız belasız bir bayram diledi. Bayram ziyaretleri için yolculuk yapacak sürücülere de trafikte dikkatli olmaları için çağrı yapan Eroğu, bayramı “acılarla dolu bir bayram” şekline dönüştürmemelerini istedi.
Ülkede eksik olan anlaşma için yıllardır uğraş verildiğine işaret ederek halka geleceğe umutla bakması yönünde mesajlar veren Eroğlu, hükümet edenlerin de halkın sorunlarına, ihtiyaçlarına göre hareket etmesi gerektiğine dikkat çekti.

“Bazı çevreler umutlarını yitirdi”
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bu bayramda fazla şikayet olmamasını temenni ederek, bayrama gelirken insanların biraz sıkıntılı, bazı çevrelerde umutlarını yitirme gibi bir durum gördüğünü ifade etti.
Eroğlu, “Umutsuzluk bir fayda sağlamaz. İleriye daima umutla bakmak gerekir. Her sıkıntının mutlaka çözümü vardır. Hükümetler bu amaçla kurulur. Halk da ona göre gerekli davranış biçimini sergiler” ifadelerini kullandı.
Eroğlu, Kıbrıs Türkü’nün bugün devlet çatısı altında huzur ve güven içinde yaşadığını anlatarak, karamsarlığı gerek olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Eroğlu sözlerini şöyle tamamladı:
KKTC halkının geleceğe umutla bakmasını temenni ediyorum. Elbette her sıkıntının bir selameti olur. Aydınlık günlerin bizim olduğunu her zaman söylüyorum. Nereden nerelere geldik... Çok şükür bir bugün bir devletimiz var. O devletin çatısı altında Anavatanın güvencesinde huzur ve güven içinde yaşıyoruz. Sorunları aşmak için gereken tedbirler alınır. Halkın alacağı tedbirler var, hükümetlerin alacağı tedbirler var… Bu şekilde önümüzü daha aydınlık görebiliriz. Geleceğimiz aydınlıktır. Karamsarlığa hiç gererek yoktur. Özellikle bu bayram gününde; herkesin ailesiyle, dostlarıyla buluştuğu bir günde herkese mutluluklar diliyorum. İyi bayramlar diliyorum. Gelecek günlerimizin daha güzel olmasını temenni ediyorum.”

Kimler geldi?
Cumhurbaşkanlığı’ndaki bayramlaşmaya Meclis Başkanı Hasan Bozer; Başbakan İrsen Küçük; Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça; KTBK Komutanı Korgeneral İsmail Serdar Savaş; Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Baki Kavun; tümen komutanları; Yüksek Mahkeme Başkanı Nevvar Nolan; İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu; Maliye Bakanı Ersin Tatar; Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif; Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner; Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi; DP Genel Başkanı Serdar Denktaş; UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasioğlu; UBP milletvekilleri Ahmet Eti (Gazimağusa İlçe Başkanı), Türkay Tokel, İlkay Kamil, Hasan Taçoy ve Zorlu Töre; LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları; diğer askeri ve sivil yetkililer; kurum, kuruluş ve örgüt temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Kıbrıs Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2012, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER