GİRNE LİMAN YOLUNA YENİ ÇEHRE

YENİ LİMAN YOLU DR. FAZIL KÜÇÜK BULVARI DÜZENLEME PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

  GİRNE LİMAN YOLUNA YENİ ÇEHRE

Girne Belediyesi, Yeni Liman’ından ülkeye girişi sağlayan Yeni Liman Yolu Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda Düzenleme Projesi’ni hayata geçiriyor. Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, kısa süre içerisinde engelli dostu ve modern bir bulvar yaratılması hedefleniyor. Projenin var olan tek şerit yolun, çift gidiş çift dönüş şeklinde düzenlenmesi, yolun doğu kısmına paralel cep park yerlerinin yapılması, yeşil alan, kaldırım ve peyzaj düzenlemesini kapsadığı kaydedildi. Projenin birinci etabının ihaleye çıktığı, 18 Nisan 2016’da başlaması planlanan işlerin 10 Mayıs 2016’da bitirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Bölge çekim merkezi haline geldi

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, ilk etapta Liman kapısından dört yol ağzına kadarki kısmı kapsayacak Yeni Liman Yolu Dr. Fazıl Küçük Bulvarı Projesi’nin ikinci etabının ise bir yıl içerisinde tamamlanmasının planlandığını söyledi.

Güngördü, bölgede hem liman girişi olması hem de turizm, yeme içme ve eğlence sektörü yatırımlarının artmasından dolayı böylesi bir projeyi hayata geçirmek için çalışmalarına hız verdiklerini ifade ederek, engelli dostu, modern bir bulvar yaratılacağını, çevre düzenlemeleri ile de Girne’nin çekim merkezi haline gelen bölgenin yeni bir çehreye kavuşacağını söyledi. Güngördü, “Özel sektör yatırımlarını altyapı olarak belediyenin projeleriyle destekliyoruz” dedi.

“TIR’ların yarattığı olumsuzluk ortadan kalkacak”

Güngördü, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı boyunca park eden TIR’ların bölgede uzun zamandır büyük bir sıkıntı yarattığına dikkat çekerek, TIR’ların geliş gidişlerini kontrol altına almak ve park edebilecekleri bir alan yaratmak için uzun zamandır çalıştıklarını ve hazırlanan bu proje ile bölgedeki bu sorunun da ortadan kaldırılmasının planladığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2016, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER