GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ KARAKOL BÖLGESİNDEKİ SAHİL ŞERİDİNDE ÇALIŞMA BAŞLATTI

Arter: “yaz sezonu öncesinde Karakol’daki sahil şeridini yeşil dokuyla birlikte halkın nefes alabileceği ve deniz kenarında vakit geçirebileceği bir yere dönüştürmeyi hedefliyoruz”.

   GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ KARAKOL BÖLGESİNDEKİ SAHİL ŞERİDİNDE ÇALIŞMA BAŞLATTI

Gazimağusa Belediyesi, Karakol bölgesindeki sahil şeridinin halkın kullanımına sunulması hedefiyle temizlik çalışmalarına başladı.

Belediyeden verilen bilgiye göre, Serbest Liman ile Gülseren Gazinosu arasındaki “Mogabgap Çukuru” olarak bilinen Karakol’daki sahil şeridindeki çalışmayla, halkın hem denizden, hem de yeşil alanlardan faydalanabileceği şekilde düzenleme yapılacak.

Şehir genelinde atıl durumda olan yeşil alanları halkın kullanımına sunma temel hedefiyle hareket ettiği belirtilen Gazimağusa Belediyesi, yaz sezonu öncesinde Karakol’daki sahil şeridini yeşil dokuyla birlikte halkın nefes alabileceği ve deniz kenarında vakit geçirebileceği bir yere dönüştürmeyi hedefliyor.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuyla ilgili açıklamasında, Gazimağusa’nın Karaköl bölgesinde serbest liman ile Gülseren Gazinosu arasında denize açılan tek nokta olan bölgenin yıllardır el değmediği için çöplük haline gelen bir bölge olduğunu kaydetti.

Arter, temizlik çalışmasıyla başlayan projeyi hayata geçireceklerini ve insanların denize ulaşımı ve bölgeyi kullanabilmesi için çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Arter, Gazimağusa halkını Karakol bölgesinde denizle kavuşturacak projeyi kapsamlı olarak ele alacakları için halkın rahatça kullanabileceği bir bölge yaratacaklarını ifade etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER