ERHÜRMAN: “BU YÖNETİM ANLAYIŞINI KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL!”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Sağlık Bakanlığı’nın KKTC epidemiyolojik verilerini içeren raporunu Cumhurbaşkanlığı’na iletmemesini eleştirdi.

ERHÜRMAN: “BU YÖNETİM ANLAYIŞINI KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL!”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı’nın Rum tarafının epidemiyolojik verilerini kapsamlı bir rapor halinde bize ilettiği ancak Sağlık Bakanlığı'nın KKTC verilerini içeren raporunu "ısrarlı taleplerine" karşın hala iletmediği yönündeki açıklamasını değerlendirdi.

Erhürman’ın paylaşımı şöyle:

“Sn. Cumhurbaşkanı bugünkü açıklamalarında Rum tarafının epidemiyolojik verilerini kapsamlı bir rapor halinde bize ilettiğini ancak Sağlık Bakanlığı'nın KKTC verilerini içeren raporunu "ısrarlı taleplerine" karşın hala Cumhurbaşkanlığı'na iletmediğini söyledi. Bu arada kapıları açma konusundaki yetkinin Cumhurbaşkanlığı'nda mı yoksa Bakanlar Kurulu'nda mı olduğu "tartışması" da sürdürülüyor.

Kimse yaşanan bu sorunların Anayasa'dan kaynaklandığını iddia etmeye kalkmasın. Bunlar anayasadan dolayı değil anayasaya rağmen yaratılan sorunlardır maalesef. Sağlıktaki ve ekonomideki endişelerin yoğun bir biçimde yaşandığı bu dönemde bu yönetim anlayışını kabul etmek mümkün değil!

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER