Cumhurbaşkanı Eroğlu. Tıp Konferansı’na katılan doktorlar için resepsiyon verdi

Resepsiyona Başbakan Dr Siber de katıldı

Cumhurbaşkanı Eroğlu. Tıp Konferansı’na katılan doktorlar için resepsiyon verdi

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Sibel Siber’in KKTC’nin ilk kadın Başbakanı olmasının kadınlara cesaret verdiğini; kadınların partilerin sadece kadın kollarında değil siyasetin çok daha ileri noktalarında yer alacağını söyledi.

Eroğlu, kadınlarla birlikte siyasette başka güzellikleri de yaşayacaklarına inandığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, 2’nci Alman-Kıbrıslı Türk Tıp Konferansı’na katılan doktorlar onuruna bu akşam Cumhurbaşkanlığı bahçesinde resepsiyon verdi.

Konuk doktorlar yanında KKTC’deki bazı doktorların da katıldığı ve saat 19.30’da başlayan resepsiyona saat 20.00 sıralarında Başbakan Dr. Sibel Siber de aynı zamanda Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi olan eşi Dr. Rıfat Siber’le birlikte geldi.

 

SİBER’İN BAŞBAKAN SIFATIYLA İLK ETKİNLİĞİ
Başbakan sıfatıyla ilk etkinliğine katılan Siber, Cumhurbaşkanı ve meslektaşlarıyla el sıkıştı ve gazetecilerin isteği üzerine, Cumhurbaşkanı’yla birlikte açıklama yaptı.

 

“DOKTOR OLARAK DAVET ALDIM, BAŞBAKAN OLARAK GELDİM”
Başbakan Siber, bir doktor olarak davet aldığı resepsiyona, KKTC’nin ilk kadın Başbakanı sıfatıyla geldiğine işaret ederek değişik ve güzel duygular içinde olduğunu söyledi.

 

“TÜM TOPLUM VE ÖZELLİKLE KADINLAR İÇİN BAŞARILI OLMAYI ÇOK ARZULUYORUM”
“Büyük bir yük, büyük bir sorumluluk ama o oranda da onur ve gurur verici bir olay. İlkler her zaman önemlidir. İlk kadın başbakanın başarısı, tüm kadınlarımızın başarısı olacaktır” diyen Başbakan Sibel Siber, tüm toplum için ve özellikle kadının siyasetteki yerini yükseltmek için başarılı bir dönem geçirmeyi çok arzuladığını vurguladı.

 

“GAYRI RESMİ İLK KABİNE TOPLANTISI… TAKIM RUHU OLUŞTU”
Başbakan Siber, “Bütün enerjimi, motivasyonumu bunun için harcayacağım. Bugün ilk kabine toplantımızı da gayrı resmi gerçekleştirdik. Bir takım ruhu oluşturduğumuza inanıyorum. İnşallah bu enerji ve sinerjiyle halkımızın uzun zamandır beklediği, özlem duyduğu güzellikleri, yaşam kalitesindeki yükselmeyi, siyasete ve siyasetçiye olan güveni yeniden tesis edeceğiz. Ve onların yaşamlarında ufacık da olsa bir güzellik, bir mutluluk, bir huzur getirebilirsek ne mutlu bize…” ifadelerini kullandı.

 

EROĞLU: “İLK KADIN BAŞBAKAN… İLK DAVET…”
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, KKTC siyasi tarihinde ilk kez bir kadının başbakan olduğunu ve ilk kez bir kadın başbakanın da kendisinin davetine katıldığını söyledi.

Eroğlu, bunun hem kendisi, hem halk için güzel bir olay olduğunu ifade ederek, kadınların siyasetin tepesine kadar çıktığını, bunun zaten olması gerektiğini kaydetti.

Kadınların aktif siyasette yer aldıkça, çok daha değişik yerlerde de olacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, “Mühim olan Sibel hanımın Başbakan olması, kadınlara cesaret vermesi ve siyasette daha etkin olmaları. Sadece kadın kollarında değil, merkezi yönetimlerde de yer almaları ve her seçimde listelerde ön sıralarda aday gösterilebilmeleri… Bu olduğu taktirde KKTC’de kadınlarımız siyaseti çok daha ileri noktalarda olacaktır. Bu bir ilktir. Her şeyin bir başlangıcı vardır. Ama başladığı yerde kalmaz, hayat devam ediyor. Daha başka güzellikleri kadınlarımızla birlikte yaşayacağız” diye konuştu.

 

“TIP FAKÜLTESİNDEN ARKADAŞIM”
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, tıp fakültesinden arkadaşı olan Dr. Deniz Uyak’ın bir arkadaşıyla birlikte düzenlediği konferansın ilkinin İstanbul’da yapıldığını, ikinci ayağının da KKTC’de gerçekleştiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı, resepsiyona ilk etapta hekim örgütlerini ve servis şeflerini davet ettiğini; daha sonraki etkinliklerde meslektaşlarıyla daha çok bir araya gelmeyi istediğini, bunun bir başlangıç olduğunu söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2013, 22:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER