"Bir ömür bir umut ömür"

Kanser Hastası Ömür Mamuk'a yardım gecesi yapıldı

İSMET EZEL – Mağusa Haber Ajansı

Kanser hastası 4 yaşındaki Ömür Mamuk için 23 Şubat 2013 cumartesi, saat 20.30'da, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı'nda (beach club yolu üzeri) Zalihe Susuzlu'nun yazıp yönettiği "Parola" isimli oyun; Zalihe Susuzlu, Susam Sokağı Anaokulu ve ETÜT Merkezi, Mustafa Orçin, Gazimağusa Belediyesi,DAÜ,SET Ofset,Robert’s Coffe,Kıbrıs Türk Kadınlar Konseyi  ve Benan Saldun'un katkılarıyla sahnelendi

Etkinliğe giriş bedeli 15 TL olup oyundan elde edilecek tüm gelir Ömür'ün tedavisine bağışlandı.

Salonun hemen hemen tamamının dolduğu gecede biletlerinin tamamının satıldığı açıklandı.

Zalihe Susuzlu da oyun öncesi İSMET EZEL - mağusa haber ajansı'na yaptığı açıklamada oynadıkları her oyunun bir gecesinin tüm gelirini hayır kurumlarına, sağlık sorunu olanlara bağışladıklarını söylerken biz bu geceyi de ÖMÜR'e ÖMÜR için oynuyoruz dedi ve hedefe ulaştık tüm biletler satıldı diye ekledi..

Tiyatro başlarda komedi ile devam ederken sonlara doğru hem tiyatro oyunu hem salon hüzne boğuldu,hemen hemen herkes oyunun finalinde gözyaşlarını tutamadı Savaş olmasın insanlar ölmesin çocuklar ölmesin büyüsün okusun slogan ile biten oyun finalinde tiyatro  oyuncuları halkı selamladı,katkı koyanlar,sponsorlar, organize edenler  ve ÖMER’in annesi sahneye davet edildiler ve duygusal konuşmalar yaptılar bud a salondakilerin hüznünün artmasına neden oldu.

Anne Dr.Kudret Çağlar,gazeteci Ahmet Özyaşar,Mustafa Orçin başta olmak üzere herkese teşekkür etti.

Ama bu hüzünlü geceden herkes gözyaşları ile de ayrılsa  mutluydu.Çünkü ÖMÜR’e ömür katmak için gönül ve elele verilmişti. 

Ömür hakkında daha fazla bilgi

YASAMAK  ISTIYOR,,,, Henüz 4 yaşında kanserle mücadele eden ve Ankara’ya gönderilen Ömür Mamuk, Amerika’dan gelecek tahlil sonuçlarını ve ilgililerin yardımlarını bekliyor..

Ömür Mamuk henüz 4 yaşında olmasına rağmen ülkemizin kanayan yarası haline gelen kanserle mücadele ediyor.

Karnında kitle tespit edilen, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tetkiklerden sonra “lenfoma” şüphesiyle Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevki yapılan minik Ömür’e, “malign mezenkimal tümörü” teşhisi konuldu. Ankara’daki doktorlar Ömür’ün karnındaki kitleden alınan örnekleri Amerika’ya gönderdi.

Ömür’ün tedavi şekli Amerika’dan gelecek patoloji sonuçlarına göre şekillenecek.

Anne Tuba Mamuk, yaklaşık bir aydır Ankara’da olduklarını belirterek, maddi harcamaların üstesinden gelemediklerini söyledi.

Tuba Mamuk, doktorların tedavinin 1.5 yıl sürebileceğini söylediğini ifade ederek, tedavi masraflarının daha da artacağını belirtti. Mamuk, çok zor durumda olduklarını söyleyerek, herkesten yardım beklediklerini ifade etti. Ankara’da oldukları sürede, maddi giderlerinin fazla olduğuna değinen Mamuk, oğullarına Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı ile Ömür’ün kreşi Susam Sokağı ve çocukların ailelerinden 4 bin 500 TL yardım yapıldığını belirtti.

Mamuk, çok zor durumda olduklarını ve duyarlı olan herkesten yardım beklediklerini söyledi.

Ömür Mamuk için yardım yapmak isteyenler aşağıda hesaplara para yatırabilecek:

“CreditWest Bank’ta hesap no 22-310-633; MEZ-KOOP Tuba veya Ömür Mamuk adına TL: I.4057; Türkiye İş Bankası Tuba Mamuk adına hesap no 68200457800

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2013, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER