4 AYDIR MAAŞ ALAMAYAN BÜYÜKKONUK BELEDİYESİ ÇALIŞANLARININ BUZLUKLARI BOŞ!

4 aydır maaşlarını alamayan Büyükkonuk Belediyesi çalışanları belediye önünde başlattıkları süresiz grevi sürdürüyor. Vatandaşın koronavirüs tehlikesine karşı buzluklarını doldurup evlerine kapandığı bu günlerde Büyükkonuk Belediyesi çalışanları grevde, evdeki buzdolapları ise boş…

4 AYDIR MAAŞ ALAMAYAN BÜYÜKKONUK BELEDİYESİ ÇALIŞANLARININ BUZLUKLARI BOŞ!

North Cyprus UK

Büyükkonuk Belediyesi’nde örgütlü sendika DEV-İŞ’e bağlı Devrimci Genel-İş’in Büyükkonuk Belediyesi çalışanlarının maaş ve diğer haklarında gecikmeler yaşandığı gerekçesiyle başlattığı grev sekizinci gününde.

Belediyenin çalışanlara 1.3 Milyon borcu var…

Genel-İş Sendikası’nın verdiği bilgiye göre, Belediyenin Aralık, 13. Maaş, Ocak ve Şubat maaşlarında geriliğinin yanı sıra Toplu İş Sözleşmesinden kaynak Bayramlık, Öğrenim Yardımı vb. sosyal haklarla birlikte şu anda personele 1.3 milyon TL civarında borcu vardır.

Sorunun çözümü ile ilgili sürdürülen diyalogların sonuç vermemesi ise çalışanların süresiz grevine neden oldu.

Çalışanların sağlıkları risk altında…

Ancak, koronavirüs tehlikesi ülkemizi tehdit ederken ve vatandaş evlerine kapanmışken, Belediye çalışanlarının 8 gündür süren grevine seyirci kalınması, çalışanlarının sağlıklarını da riske atıyor.

Öte yandan, 4 aydır maaş alamayan çalışanların ülkedeki birçok kişi gibi toplu alışveriş yaparak eve kapanması mümkün olmuyor.

Belediye çalışanları, kendilerinin ve ailelerinin içerisinde bulundukları zorlu durumu neredeyse boş olan buzdolaplarının fotoğrafları ile ortaya koyuyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER