İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseytarafından düzenlenen ‘6. Kıbrıs Türk Kültür Festivali’ni yapılacağı tarih açıklandı.

İlki 2017 yılında düzenlenen ve pandemi nedeniyle iki yıl çevrim içi gerçekleştirilen festival, 2 Temmuz Pazar günü Enfiled’da gerçekleşecek.

Konuyla ilgili olarak Konsey'den yapılan yazılı açıklamada, “İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyinin öncüsü olduğu festival, Kıbrıs Türk Toplumunun köklerini ve kültürünü gururla sahiplenerek her sene olduğu gibi bu sene de sürpriz sanatçılarla, birbirinden lezzetli geleneksel yemekler, geleneksel el sanatları, folklör, milli, dini ve kültürel değerlerimizin yerrli ve yabancı misafirleriyle buluşturarak unutulmaz hatıralar yaşatmayı planlıyor” denildi.

Konuyla ilgili açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

“Bir ilke imza atarak başlattığımız ve başarıyla düzenlediğimiz festivallerimize, pandemiye rağmen hız kesmeden online olarak devam ettik. Komitemiz topluma sosyal ve kültürel alanda hizmet vermeği bir görev olarak görmüş ayni zamanda tolumdan gelip yine topluma bir bina kazandırmayı hedeflemiştir. 2023’de halkımızla, iş adamlarımızla, yeniden buluşarak büyük bir festival gerçekleştirmek üzere calişmalarımıza son hızıyla devam etmekteyiz. Gelirimizin bir kısmı Konseyimiz ile el ele çalışan, geleceğin liderlerini çocuklarımızı yetiştiren üye Türk dili ve Kültürü okullarımıza ve Türkiyede depremden zarar gören halkımıza kullanılacaktır.

Heyecanla beklenen 6. Kıbrıs Türk Kültür Festivali, bu yıl Kurban Bayramına denk geliyor. 2 Temmuz Pazar saat 11:00am ile 20.00pm  arası yerli ve yabancı konukları ağırlayacak bu güzel etkinliğe, tüm halkımızın katılımını bekleriz.”

Tarih: 02 Temmuz 2023 Pazar

Adres: Donkey Lane, Enfield, EN1 3PL

Saat: 11:00 -20:00