Güzelyurt’taki Okulların Sorunları Masaya Yatırıldı Güzelyurt’taki Okulların Sorunları Masaya Yatırıldı

KKTC Mersin Konsolosluğu Turizm Koordinatörü Kazım Türkan, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “Sultanlarını Şampiyon Meleklerimizle buluşmak açımıza ve davamıza ortak olup bu şampiyonluk kupasını Meleklerimize armağan etmek, dost ve düşmana karşı milli birlik ve beraberliğimizi tüm dünya göstermek için ülkemize cennet adamıza Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine davet ediyoruz.” ifadesini kullandı.
İşte o paylaşım:
“Şampiyon Meleklerimiz Sizi Bekliyor.
6 Şubat 2023 tarihinde asrın felaketi olan Kahramanmaraş merkezli on bir ilde etkisini gösteren depremde, ülkemizini temsilen voleybol turnuvasına katılmak için gittikleri Adıyaman’da İsias Otel’de yakalanan Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencileri, aileleri ve öğretmenleri hayatını kaybettimisti.Onlar bizim Şampiyon Meleklerimiz,onlar bizim Şehitlerimiz onlar bizim Canlarımız.
Geçtiğimiz gün A Milli Kadın Voleybol Takımı'mız Sırbistan ile 2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalinde karşılaştı. Filenin Sultanları için ülke tek nefes oldu ve Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Dünya Şampiyonu oldular.Onlarda bizim Şampiyon Sultanlarımız, Milli Kahramanlarımız, Canlarımız.
Bu vesile ile bakanlıklar federasyonlar nezlinde girişimler başlatmak suretiyle Filenin Sultanlarını Şampiyon Meleklerimizle buluşmak açımıza ve davamıza ortak olup bu şampiyonluk kupasını Meleklerimize armağan etmek, dost ve düşmana karşı milli birlik ve beraberliğimizi tüm dünya göstermek için ülkemize cennet adamıza Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine davet ediyoruz.”