Geleneksel İskele Festivali kapsamında düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali’nde ekipler, dün gece tanıtım gösterilerini sahneledi.

Iskele Festivali Konuk Ulkeler 9

İskele Belediyesinden verilen bilgiye göre, İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğunun ev sahipliğinde 27’ncisi düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivaline Türkiye, Rusya, Bolivya, Macaristan, İran ve Uruguay’dan ekipler katılıyor.

Türkiye, Rusya, Bolivya, Macaristan, İran ve Uruguay halk dansları ekiplerinin tanıtım gösterileri İskele Belediyesi Açık Hava Kültür Merkezi’nde yer aldı.

Iskele Festivali Konuk Ulkeler 6

Tanıtım gösterilerini Macaristan parlamentosundan Balazs Bona ve eşi, İskele Belediyesi Meclis Üyelerinden Ahmet Orun, Mürsel Altuntaş ve Seymen Yılmaz; İskele Belediyesi Halk Dansları Yönetmeni ve CIOFF KKTC Başkanı Özlem Kadirağa da izledi.

Hava sıcaklığında 38-41 derece dolaylarında seyredecek Hava sıcaklığında 38-41 derece dolaylarında seyredecek

Iskele Festivali Konuk Ulkeler 5

İskele Belediyesi 27’nci Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin Gala Gecesi bu akşam yer alacak. İskele Belediyesi Açık Hava Kültür Merkezi’ndeki gösteriler saat 21.00’da başlayacak.

Iskele Festivali Konuk Ulkeler 7

Festivale katılan halk dansları ekipleri, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu'nu makamında ziyaret etti. Ekipler, Sadıkoğlu’na ülkelerine özgü hediyeler takdim etti. Konuklar görüşmede İskele Festivali’nin bir parçası olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Görüşmede Özlem Kadirağa da hazır bulundu.

Iskele Festivali Konuk Ulkeler 8

Editör: North Cyprus UK Yönetici2