Hayvan üreticileri eyleme devam ediyor: "Bu eylem süresizdir” Hayvan üreticileri eyleme devam ediyor: "Bu eylem süresizdir”

Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 26 Nisan’da görüşülen İsias Otel davasının ikinci duruşmasında alınan ara kararda, Gazi Üniversitesi dışında mümkünse teknik bir üniversiteden yeniden bilirkişi raporu talep edilmesine karar verilmişti. Bu karar çerçevesinde, mahkeme, bilirkişi raporunun yeniden hazırlanması için dosyayı 9 Eylül Üniversitesi’ne verdi.

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya, bilime ve hukukun üstünlüğüne inanmak istediklerini belirterek konusunda uzman kişilerin İsias'ta yaşanan cinayeti tüm gerçekliğiyle bir kez daha mahkemeye göstereceğine inandıklarını belirtti.

Karakaya, "16 saniyede yıkılan ve sevdiklerimize mezar olan bu kum yığınının bilim ile bir açıklaması var ve bilirkişilerin bu gerçek doğrultusunda düzgün bir rapor sunacağına inanmak istiyoruz. İsias'ta en sevdiklerimizi, ne olursa olsun diyen, usulsüz iş yapan, ahlaksızlar tarafından kaybettik ve son nefesimize kadar bu kişilerin olası kastla yargılanması için mücadele edeceğimizi tekrarlamak isteriz" diye konuştu.