Instagram'ın ana şirketi Meta, uygulamalarındaki zararlı içerikle ilgili endişeleri gidermeye çalışırken, gençleri korumak ve potansiyel zararlı kişilerin onlara ulaşmasını önlemek için çıplaklık içeren mesajları bulanıklaştıran özellikleri test edeceğini söyledi.
Meta ayrıca, potansiyel olarak cinsel şantaj olayına karışabilecek hesapları belirlemeye yardımcı olacak teknoloji geliştirdiğini ve bu tür hesaplarla etkileşime girmiş olabilecek kullanıcılar için de çalışmalar sürdürdüğünü belirtti. Bu özelliğin, 18 yaşın altındaki kullanıcılar için açık olmasını varsayan Meta, yetişkinlere bildirim göndererek onları bu özelliği açmaya teşvik etmeyi planlıyor. Şirket, "Görüntüler cihazın kendisinde analiz edildiğinden, çıplaklık koruması uçtan uca şifrelenmiş sohbetlerde de çalışacak ve birisi bunları bize bildirmeyi seçmediği sürece Meta bu görüntülere erişemeyecek" dedi.

Mars'ta Jezero Krateri'nde su bulunduğuna dair ipuçları Mars'ta Jezero Krateri'nde su bulunduğuna dair ipuçları

Teknoloji devi, uygulamalarının bağımlılık yaptığı ve gençler arasında zihinsel sağlık sorunlarına yol açtığı yönündeki iddialar nedeniyle ABD ve Avrupa'da giderek artan bir baskı altında.

Önümüzdeki haftalarda Instagram, belirli bir kullanıcı alt kümesi için, doğrudan mesajlarla gönderilen çıplak görüntülerin bulanıklaştırılması ve mali şantaj yapan biriyle etkileşime girdiklerinde kullanıcıları bilgilendirmek gibi çeşitli yeni özelliklerin kullanıma sunulacağını söyledi . Araçlar kısa süre sonra dünya çapındaki tüm kullanıcılara sunulacak.