Lefkoşa Fuar Alanı içerisinde 2022 yılında bir kavgaya karışan ve iki yıldır “aranan şahıs” ilan edilen Furkan Yılmaz Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek teslim oldu. Yılmaz,  “yaralama, ciddi darp, kanunsuz bıçak taşıma, kavga, rahatsızlık ve KKTC’de ikamet izinsiz bulunmak” suçlarından tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı. Polis memuru Emre Yel mahkemede olguları aktardı.
Yel, 10 Nisan 2022 tarihinde saat 01:00 raddelerinde, Furkan Yılmaz, Ferman Zelal Duman, Serhat Aydemir, Adnan Inaç ve İsmail Caran’ın alacak verecek meselesini konuşmak için Lefkoşa Fuar Alanı içerisinde bulundukları bir esnada bir taraf olup Haydar Alaca ile aralarında çıkan anlaşmazlık sonucu birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine vurmak sureti ile bir kavgada yer aldıklarını söyledi.

İKİ YIL SONRA TESLİM OLDU

Polis, Yılmaz ve diğer 4 şahsın, olay mahallinde bulunan Haydar Alaca’nın arkadaşı  Murat Öztürk’ü ciddi  şekilde darp edip sol kolunu tasarrufunda kanunsuz bulundurdukları bıçak ile yaraladıklarını belirtti. 10 Nisan 2022 tarihinde Ferman Zelal Duman, Serhat Aydemir, Adnan Inaç ve İsmail Caran’ın tutuklandığını, zanlı Yılmaz’ın ise aranan şahıs ilan edildiğini kaydetti. Polis, tutuklanan 4 şahsın 22 Nisan 2022 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılarak teminata bağlandıklarını, Yılmaz’ın 13 Nisan 2024 tarihinde Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek teslim olduğunu söyledi. Polis, zanlının sorgusunda olay mahallinde olduğunu ancak herhangi bir olaya karışılmadığını beyan ettiğini ifade etti.

ÖĞRENCİ OLMASI ARAŞTIRILACAK

Fidan: Güney Kıbrıs Gazze'ye yönelik operasyonlarda bir üs haline geldi Fidan: Güney Kıbrıs Gazze'ye yönelik operasyonlarda bir üs haline geldi

Yapılan muhaceret kontrolünde zanlının 29 Kasım 2019 tarihinden itibaren 1417 gündür KKTC’de İkamet İzinsiz  bulunduğunun tespit edildiğini belirten polis, soruşturmanın yeni başladığını, zanlının ülkede ikamet izinsiz olarak bulunduğu süre zarfında nerelerde kaldığı ve başka bir suça karışıp karışmadığının soruşturulması gerektiğini söyledi. Zanlının aktif öğrenci olduğunu iddia ettiğini ifade ederek, bu hususun da araştırılacağını, soruşturmanın devam ettiğini kaydetti. Polis, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep ettti. Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Editör: North Cyprus UK Yönetici2