Zeki Çeler: "1950’li yıllarda adadan göç eden Kıbrıs’lı Türkler’in birlik olmak noktasında, arzulanan sonucu alamadı"

Çeler: "Kıbrıs Türk Kültürünün yaşatılması çalışmalarına her türlü desteği vermeye hazırız"

Zeki Çeler: "1950’li yıllarda adadan göç eden Kıbrıs’lı Türkler’in birlik olmak noktasında, arzulanan sonucu alamadı"


Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere, kültürel gezi ve temasları çerçevesinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’i ziyaret etti. 
Nafiya Horozoğlu başkanlığındaki 12 kişilik heyet Bakan Çeler’e birliğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.  
Bakan Çeler, İngiltere’de yaşayan ve okuyan gençleri, tek çatı altında toplamak hedefinde olan birliğin kurulması ile Kıbrıs Türk gençlerinin çok güzel bir davranış ortaya koyduklarını vurguladı. 
Daha önce bu yönde bazı girişimler yapılsa da, fazla sonuç alınamadığını kaydeden Çeler, Kıbrıs Türk Gençlik Birliği’ne destek vermeye hazır olduklarını belirtti ve “ yeter ki o ışığı görelim” dedi. 
1950’li yıllarda adadan göç eden Kıbrıs’lı Türkler’in birlik olmak noktasında, arzulanan sonucu alamadığını ifade eden Çeler,gençlerin kültürlerinden uzak kaldığına dikkat çekti. 
Bakan Çeler Kıbrıslı Türk gençlerin Kıbrıs Türk halkı ve kültürüyle bağlarının kopmaması için, her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizerken, Kıbrıs Türk Gençlik Birliği’nin bundan sonraki jenerasyonlar adına da köklü bir yapıya dönüşmesi temennisinde bulundu. Keyifli bir sohbet eşliğinde gençleri tek tek dinleyen Bakan çeler, heyet ile yakından ilgilendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER