Tatar: Yaralarımızı birlikte saracağız

Tatar: Yaralarımızı birlikte saracağız

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’de depremlerden etkilenen üç ile ziyareti kapsamında Kahramanmaraş’ın ardından Adana’ya geçti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören depremzedelere ziyaretinin sonrasında hastane önünde basına açıklamalarda bulundu.

Depremzedelere acil şifalar dileyen Cumhurbaşkanı Tatar, “Acımız büyük” diyerek, deprem felaketinin ’de de yüreklerini parçaladığını söyledi.

 “Adıyaman’da evlatlarımızı, yavrularımızı yitirdik” diye konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, Adıyaman’da İsias Oteli enkazında Gazimağusa TMK öğrencisi voleybolcular, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte 35 kişi, toplamda 50 vatandaşının deprem bölgelerinde hayatını kaybettiğini söyledi.

1974’ten sonra Hatay’dan ’ye yerleşen kişilerin akrabalarını kaybettiğini de dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, depremde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, sevenlerine yakınlarına başsağlığı diledi.

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin büyük hizmetler verdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin örnek bir hastane olduğunu vurguladı.

Tüm Türkiye’ye ’den geçmiş olsun dileklerini ileten Tatar, “Allah milletimizi korusun, Allah milletimize güç versin ve bu yaraları hep birlikte saralım” diye konuştu.

Bu acıların hiçbir zaman unutulmayacağını ancak hayatın devam ettiğini ifade eden Tatar, bir an önce yaraların sarılıp, normal hayata dönülmesini temenni etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER