SOYLU’DAN DENKTAŞ’A TAZİYE ZİYARETİ…

SOYLU’DAN DENKTAŞ’A TAZİYE ZİYARETİ…

Annesi Aydın Denktaş için taziyeleri evinde ağırlayan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, bu sabah Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kabul etti.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ve beraberinde geniş bir heyet eşlik etti.

Gerçekleşen taziye ziyaretinde, Serdar Denktaş’ın eşi Müge Denktaş, kız kardeşleri Değer Denktaş, Ender Denktaş Vangöl, torun Rauf Alp Denktaş ve Rauf Denktaş da hazır bulundu.

SOYLU

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu taziye ziyaretinde, “Büyük liderlerin, büyük dava adamlarının yanında dağ duran eşleri, hanımları da o davanın lider anneleridir. Onun için anneniz sadece Kıbrıs için değil, belki de mazlum milletler ve Türkiye içinde önemli bir şahıs. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun” dedi.

Aileye başsağlığı dileyen Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın taziye dileklerini de bir kez daha aile üyelerine iletti.

DENKTAŞ

DP Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ise annesi Aydın Denktaş’ın üç, evlat, bir torun kaybeden ve çok uzun yıllar sıkıntılar çeken biri olduğunu, evlatlarına hem ana, hem babalık yaptığını anlatırken, aileyi de daima etrafında topladığını hatırlatarak, şimdi kendilerinin çok büyük bir eksiklik yaşadıklarını söyledi.

DENKTAŞ VE SOYLU KURUCU CUMHURBAŞKANI DENKTAŞ’IN ANIT MEZARI ve AYDIN DENKTAŞ’IN MEZARINI ZİYARET ETTİ

Denktaş ailesine taziye ziyareti sonrası Süleyman Soylu ve Serdar Denktaş birlikte Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın Anıt Mezarını ziyaret etti.

Burada ilk olarak TMT Anıtı’na çelenk sunan Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saygı duruşunun ardından, Anıt Özel Defterini imzaladı.

Ardından Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş Anıt Mezarına geçildi. Edilen dualar sonrası anıta karanfil bırakan Soylu, son olarak beraberindeki heyet ile birlikte Lefkoşa Mezarlığı’na geçti, aile mezarlığında Aydın Denktaş’ın başucunda dualar okudu, burada da kabire karanfil bıraktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER