"Recep Tayyip Erdoğan’ı aramızda görmekten büyük bir mutluluk duymaktayız"

"Recep Tayyip Erdoğan’ı aramızda görmekten büyük bir mutluluk duymaktayız"

Demokrat Parti Genel Başkanı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Atağlu, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 47. Yıl dönümü nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC Cumhuriyet Meclisi’nde konuşma yapacak olmasına ilişkin açıklama yaptı.
Ataoğlu açıklamasında;

“Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, Kıbrıs Türkü’nün Bağımsızlığının ve özgürlüğünün dönüm noktası olan 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 47’nci yılı ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle, aramızda görmekten büyük bit mutluluk ve onur duymaktayız.

Her geçen gün daha da yaşamsal bir boyut kazanan Türkiye Cumhuriyeti-KKTC ilişkileri, bu ziyaretle bir o kadar daha anlam kazanmış ve şimdiden tarihi denilebilecek bir noktaya gelmiş olması, bizleri bir o kadar daha heyecanlandırmaktadır.

Anavatan Türkiye’mizin Cumhurbaşkanı Sayın Recep T. Erdoğan’ın KKTC’de yapacağı temaslar açılışlar ve ortaya koyacağı yardımsever vizyonu sonucu, KKTC için yakın gelecek, siyasi, diplomatik ve ekonomik açıdan çok daha büyük kazanımlar elde edeceğine olan inancımız tamdır.

Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, kıymetli eşlerini, Kabine üyelerini ve diğer tüm heyet üyelerini, ülkemizde ağırlamaktan duyduğumuz sevinç ve heyecanı yineler, bu ziyaretle bir kez daha yinelenen güçlü birliktelik mesajının, dünyanın her köşesinde iyi anlaşılmasını ümit ederiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2021, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER