Polisiye haberler

Polisiye haberler

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, 13.01.2023 tarihinde, saat 16.00 sıralarında, Gazimağusa’da M.D.(E-22)’nin kalmakta olduğu ikametgahta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada; yaklaşık 50 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir adet öğütücü bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.  

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) VE ATEŞLİ SİLAH TASARRUFU

13.01.2023 tarihinde, saat 16.00 sıralarında, Gazimağusa'da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu B.Ş.B.(E-21)’nin üzerinde yapılan aramada; yaklaşık 7 gram ağırlığında hintkeneviri (kubar) türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve ikametgahında yapılan aramada ise bir adet tabanca bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SAHTE RESMİ EVRAK DÜZENLEME VE SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ

30.11.2022 tarihinde, Lefkoşa’da, K.A.(E-30), bir şahsa, yurt dışından getirilmek amacıyla ön izin alacağı vaadiyle sahte olarak düzenlediği ön izin başvuru formunu, dolandırma niyeti ile whatsapp uygulaması üzerinden gönderip söz konusu şahıstan 1500 Euro nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SAHTEKARLIKLA MAL TEMİNİ

2022 yılı Kasım ayı içerisinde Haspolat’ta, N.A.(E-37) ve M.D.(E-42), meyve sebze ithalatçısı olarak faaliyet gösteren iş yerinden almış oldukları sebze ve meyveler için, önceden tek keşideci imzası ile bozulan toplam değerleri 773 000 TL olan 6 adet çeki ileri tarihli olarak yazıp işletmeye verdikleri halde, söz konusu çeklerin bozulmaması için sahtekarlık ve dolandırmak kastı ile tasdik memuruna yaptırmış oldukları çeklerin çift imzalı olunacağı yönündeki beyannameyi bankaya ibraz ederek çeklerin bozulmamasını sağlayarak sahtekarlıkla mal temin ettikleri tespit edilmiştir. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KUMARHANEDE BULUNMAK VE BULUNULMASINA MÜSAADE ETMEK

13.01.2023 tarihinde Lefkoşa ve Girne’de faaliyet gösteren kumarhanelerde polis tarafından yapılan denetimlerde, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan Lefkoşa’da 13 ve Girne’de 42 olmak üzere toplam 55 kişi tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar hakkında yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2023, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER