Polis göz açtırmadı

Polis göz açtırmadı

Ülke genelinde önceki akşam asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirildi.

   Girne Polis Müdürlüğü ve Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nün sorumluluk sahasında asayiş denetimi yapıldı. Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele ilçelerinde ise trafik denetimleri gerçekleştirildi. Denetimlerde toplam 2 bin 590 araç kontrol edilirken 624 araç hakkında ileri işleme gidildi. Ayrıca kumarhaneye girmeleri yasak olan toplam 40 kişi hakkında da yalsam işlem yapıldı.

   Girne’de gerçekleştirilen asayiş denetimleri kapsamında kumarhanelerde yapılan kontrollerde kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 40 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidildi.

   Güzelyurt’ta gerçekleştirilen asayiş denetimleri kapsamında ise bölgede faaliyet gösteren bet ofisleri, alkollü içki satışı yapılan yerler, gece kulüpleri ve kahvehaneler kontrol edildi ancak herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

   İlçelerde gerçekleştirilen trafik denetimleri kapsamında Lefkoşa’da 450 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 215 araç sürücüsü hakkında (1’i alkollü olmak üzere) ileri işleme gidilirken, sigortasız olmasından dolayı iki araç trafikten men edildi.

   Gazimağusa’da 580 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 134 araç sürücüsü (5’i alkollü olmak üzere) hakkında ileri işleme gidilirken, 2 araç sürücüsü alkollü araç kullanma suçundan tutuklandı ve 5 araç trafikten men edildi.

   Girne’de 690 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 161 araç sürücüsü (49’u alkollü araç kullanmak üzere) hakkında ileri işleme gidilirken, iki araç sürücüsü tutuklandı ve 61 araç ise trafikten men edildi.

   Güzelyurt’ta 420 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 54 araç sürücüsü (2’si alkollü olmak üzere) hakkında ileri işleme gidilirken, bir araç sürücüsü tutuklandı, iki araç ise trafikten men edildi.

   İskele’de ise 450 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 60 araç sürücüsü (4’ü alkollü olmak üzere) hakkında ileri işleme gidildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER